Bir yerde sıkıntı var… Ama ne?
16 Ocak 2023 22:35

Bir yerde sıkıntı var… Ama ne?

Kocaelispor, Kırklareli deplasmanından 0-0’lık beraberlikle döndü ve 2 puan daha bıraktı. İlk yarının son maçında da Ankara Demir’e mağlup olan yeşil siyahlılar böylece son iki maçta çok kritik 5 puan kaybetti. Bu sezon hedefini mutlak şampiyonluk olarak belirleyen takımın genel görüntüsünün şampiyonluk için yeterli olmadığı yönünde fikir birlikteliği var.

 

BASİT TOP KAYIPLARI

Özellikle ikinci bölge savunması yapan takımlar karşısında oyun zenginliğinden uzak olan yeşil siyahlılar iç saha maçlarındaki güçlü futboluna güveniyor. Hafta sonu Kırşehirspor ile İzmit’te karşılaşacak olan Kocaelispor’da oyun geçişlerindeki çeşitliliğinin ve basit top kayıplarının önüne geçilmesi şart.

 

ÖZEL ÖNEMLER ALIYORLAR

Kocaelispor’un şampiyonluk yolunda skora gitmesinin yanında güçlü oyunla da rakiplerine gözdağı vermesi gerekiyor. Rakip teknik direktörler Kocaelispor’un oyun planını ezberlerken özellikle Okan ve İlyas Kubilay’ın oyundan düşürülmesi adına özel önlemlerin alındığı net bir şekilde görülüyor. Kırklareli maçı özelinde Semih’in İlyas Kubilay, Burak Albayrak’ın da Okan üzerindeki temaslı oyunu, Kocaelispor’un hücum çeşitliliğini sekteye uğrattı.

 

MEZİYETLİ FUTBOLCULAR DA DURURSA

Camia, Kocaelispor’un şampiyon olacağına dair inancını koruyor ancak oyun anlamında, özellikle deplasmanlarda takından daha net bir görüntü istiyor. Kocaelispor’un dış saha futbolundaki gelgitlerin yerini istikrarlı oyuna bırakması lazım. Kapanan rakipler karşısında özellikle bireysel meziyetteki futbolcularının yaratıcılığı çok kıymetli. O da olmadığında dışarıdan şehre puanla dönmek otomatikman zorlaşıyor.

 

Spor41

Güncelleme: 16 Ocak 2023 22:37
X