Bu kez aynı hataları yapmayalım!
29 Haziran 2023 11:01

Bu kez aynı hataları yapmayalım!

Bu sezon U-17 Bölgesel Gelişim Ligi Türkiye Şampiyonu olarak çok büyük bir başarının altına imza atan Kocaelispor’un genç yıldızlarına İstanbul takımları başta olmak üzere çok sayıda kulübün ciddi ilgisi bulunuyor. Kocaelispor Kulübü’nün kısa süre içerisinde buradaki futbolcular ile ilgili sağlıklı bir aksiyon alması gerekiyor.

 

OĞUZ ÇETİN DE İLGİ İLE TAKİP EDİYOR

Antalya’daki Türkiye finallerinde müthiş bir futbolun ardından şampiyon olan Kocaelispor U-17 takımının birbirinden yetenekli futbolcuları ile ilgili yeşil siyahlı kulübün alacağı aksiyon merak ediliyor. Bu futbolcular arasında sağ bek Enes Eski, kanat forvet Bünyamin Dalkılıç, forvet arkası Eren Narin, orta saha oyuncusu Yağız Yolcu ve sol bek Yiğit Bulut, Genç Milli Takımlar ve Futbol Gelişim Direktörlüğü Koordinatörü Oğuz Çetin tarafından da ilgi ile takip ediliyor. Bu 5 futbolcunun da bir sonraki Milli Takım Aday Kadrosuna çağrılacağı düşünülüyor.

 

UZUN SÜRELİ PROFESYONEL SÖZLEŞME

Kocaelispor U-17 takımındaki futbolcular bilindiği üzere amatör lisansa sahip. Bu futbolcuların teknik sorumlularına ve ailelerine üst düzey kulüplerden belirli zamanlarda ulaşılıyor, durumları soruluyor, haliyle ailelerin de kafaları karışıyor. Bu futbolcuların kulüp içinde daha iyi korunması adına uzun vadeli profesyonel sözleşme yapılması, kulüpten çıkış maddelerinin geçen sezonki alt yapı futbolcularına olduğu gibi 50-100 milyon lira olması en sağlıklı tercih olarak öne çıkıyor.

Güncelleme: 29 Haziran 2023 11:02
Başak Yemek
Arslan Teknik
X