Çapanoğlu: Çok karakterli bir oyuncu grubuna sahibim
Kocaelispor
16 Kasım 2020 Pazartesi 16:07

Çapanoğlu: Çok karakterli bir oyuncu grubuna sahibim

Kocaelispor’un eski kaptanlarından, Sancaktepespor Teknik Direktörü Mustafa Çapanoğlu, İzmit’te 1-0 kazandıkları Kocaelispor maçından sonra samimi açıklamalar yaptı. Çok karakterli bir oyuncu grubuna sahip olduğunu belirten Çapanoğlu çalıştırdığı her takımda açık futbol oynattığını ifade etti. İsmi Kocaelispor ile de hayli geçen, bir bakıma kulübün kapısına kadar gelen deneyimli teknik adam bu süreci de aktardı.

 

CAMİAYA ÇOK SAYGI DUYUYOR!

Sancaktepespor’da Teknik Direktör Mustafa Çapanoğlu, geçmişte futbol oynadığı ve kaptanlığını da yaptığı Kocaelispor ile eski takım arkadaşı Erhan Altın’a rakip oldu. Çapanoğlu’nun Erhan Şentürk’ün golü ile 1-0 kazandıkları maç öncesi gerek basın mensupları ile gerekse de Altın ile olan samimiyeti dikkatlerden kaçmazken, Sancaktepe ekibinin genç yardımcı antrenörü İskender Köksal da maçı diğer futbolcularla birlikte tribünden izledi. Kulübedeki duruşu ile örnek olan Mustafa Çapanoğlu 1-0 kazandıkları maçı değerlendirdi.  

 

 

AÇIK FUTBOL OYNATIYORUM, İZLEYENLER KEYİF ALMALI

Açık futbol oynatmayı sevdiğini belirten Çapanoğlu son derece zor şartlarda maçlara çıktıklarını da vurguladı ve şu ifadelere yer verdi: Seyredenlere güzel bir futbol izlettireceğimizi söylemiştim. Hakikaten öyle oldu. Genelde benim oynattığım takımları, deplasman ya da içerisi fark etmiyor, açık oynatıyorum. Beraberliklerimiz bu nedenle de az oluyor. Ya yeniyoruz ya da yeniliyoruz. Bildiğiniz gibi futbol göze de hitap etmeli. Bunu da göz önünde bulunduruyoruz. Hem futbolcularımız hem de izleyicilerin keyif almasına çok önem veriyoruz.

 

 

İKİ KARDEŞİMİZİ GÖNDERMESEYDİK ÇOK İDDİALI BİR TAKIM OLABİLİRDİK

İnanın çok karakterli bir oyuncu grubu ile çalışıyoruz. Futbolcularımız için ne dersem az. Hiçbir şeyi sorun etmeden ve bugüne kadar 5 kuruş almadan aslanlar gibi oynadılar. Her birini canı gönülden kutluyor, gözlerinden öpüyorum. Maddi anlamda inanılmaz sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Kulübümüz satılacak mı satılmayacak mı, bununla uğraşıyoruz. Bu durumumuz pazartesi belli olacak. Sorunlarımız çok ama futbolcularımızla kader birliği yaptık. Götürebildiğimiz yere kadar götüreceğiz ve mücadelemizi sürdüreceğiz. Göndermek istemediğimiz ancak gitmek zorunda kalan iki tane değerli kardeşimizi de takımımızda tutabilseydik samimiyetimle söylüyorum ki ligde son derece iddialı bir takım olabilirdik.

 

 

“SEVE SEVE GELİRİM” DEDİM

Adı Kocaelispor ile de Çapanoğlu süreci şu şekilde aktardı: Bu yaşıma kadar bir takım çalıştırırken, kulüp beni yollamadıktan sonra başka hiçbir takıma gitmedim. Kocaelispor’un başkanı aradığında “Kulübüm beni bırakırsa, siz de izin alırsanız o zaman Kocaelispor’a seve seve gelirim. Buradaki oyuncularla Kocaelispor’daki oyuncuları da karıştırırsak lig için inanılmaz bir takım oluruz. Ancak buradaki futbolcuları da almalıyız” dedim.

 

 

BUNDAN SONRAKİ MAÇLARINDA BAŞARILAR DİLİYORUM

Neticesinde Kocaelispor’da o kadar oynamışız, çocuklarımız burada doğmuş ve bu şehri de ayrıca çok seviyorum. Bir süre sonra farklı hocalarla görüşüleceği belirtildi. “Tabii ki” dedim. Buradaki futbolcularla oturduk ve taşın altına elimizi koyacağımızı söyleyerek söz verdik. Ardından Kocaelispor’un başkanı tekrar dönüş yaptı ve ilk teklifimizi kabul etti. Ancak söz verdiğimiz için birliktelik gerçekleşmedi. Bunu asla demagoji olarak görmeyin, benim hayallerimden birisi de Kocaelispor’u çalıştırmaktır. Kocaelispor’a bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum.

 

Spor41

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:41
05:42
13:08
17:02
20:13
21:59