CHP kanadı: Kocaelispor’u Süper Lig’e biz çıkaracağız!
05 Mayıs 2023 14:36

CHP kanadı: Kocaelispor’u Süper Lig’e biz çıkaracağız!

CHP milletvekili adayları  Prof. Dr. Muhip Kanko, Harun Özgür Yıldızlı, Mehmet Ümit Küçükkaya, Hülya Yolcubal,  CHP İzmit İlçe Başkanı Gökhan Darcan ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda Kocaelispor ve kent sporu ile ilgili sorunları masaya yatırdı. Dernekler Yerleşkesi’ndeki toplantı yaklaşık 1. 5 saat sürdü.

 

AKAR: SON KONUŞMAM

TBMM başkan vekili ve CHP milletvekili Haydar Akar, yeniden aday olmadığını hatırlatırken “Milletvekili olarak son konuşmam. Ama biz yine tabii ki siyasetin içerisinde olacağız. Dostluk ve barış dilini kullanacağız. Spor bu demektir. Kırgınlık; küskünlük artık gündemimizden kalkmalı. Ben yıllardır hep söylüyorum: Kocaelispor’u Süper Lig’e biz yükselteceğiz” dedi. Diğer adaylar da görüşlerini aktarırken CHP İl Başkanı eski Kocaelisporlu futbolcu Bülent Sarı da düşüncelerini açıkladı.

 

EN KISA SÜREDE SÜPER LİG

Haydar Akar ve Harun Yıldızlı, ilk hedeflerinin mümkün olun en kısa sürede Kocaelispor’u Süper Lig’e çıkartmak olacağını ve Süper Lig’de kalıcı olmasını sağlayacaklarını anlattılar. CHP iktidarı döneminde Kocaelispor’a kamu kaynakları aktarılmayacak, ama özel sektörün gönüllü deştiğini teşvik edecek düzenlemeler yapılacak.

 

AK PARTİ KOCAELİSPOR SİYASETİ YAPIYOR

CHP’liler ilimizde son yıllarda gerileyen amatör spor organizasyonlarının da yeniden canlanacağını, okul sporlarına büyük önem verileceğini anlattılar. Toplantıda ilimiz spor medyasının bazı temsilcileri de söz aldı, Ak Parti politikalarının spora da siyaset karıştırdığını söylediler ve bu durumdan rahatsızlıklarını dile getirdiler.  CHP’nin spor medyası ile buluşması her açıdan çok başarılı geçti. Kahvaltı organizasyonunun ardından herkes topluca Kocaelispor-Karacabey maçını izlemek için stadyumun yolunu tuttu.

 

Güncelleme: 05 Mayıs 2023 14:37
X