Davit Skhirtladze: Risk aldığımı düşünmüyorum
14 Şubat 2024 17:21

Davit Skhirtladze: Risk aldığımı düşünmüyorum

Kocaelispor’un kadrosuna saatler kala kattığı Gürcü santrfor Davit Skhirtladze ilk açıklamalarını yaptı. Davit, Kocaelispor gibi tarihi olan bir kulüpten teklif geldiğinde çok heyecanlandım” diye konuştu.

SÜPER LİG’İN EŞİĞİNDEYİZ

Süper Lig’in eşiğinde olan bir takıma geldiğinin altını çizen Davit Skhirtladze şu şekilde konuştu: Kocaelispor’dan gelen teklifin kendisi adına heyecan verici olduğunu belirtti ve şu şekilde konuştu: Transferin bitmesine kısa bir süre kala teklif geldi. Kocaelispor gibi bir kulüpten aldığım teklif reddedemeyeceğim bir teklifti. Bu teklifi aldığımda çok heyecanlanmıştım. Böylesine tarihi bir kulübe geleceğimi bilmek beni aşırı heyecanlandırmıştı. Şu anda da kulüp olarak Süper Lig’in eşiğindeyiz. Bunu başararak şehrimize hediye etmek istiyoruz ve ben de takıma olabildiğince yardım etmek istiyorum.

 

KABUL ETMEK DURUMUNDAYDIM

Aslına bakılırsa benim buraya gelmem riskli bir hareket değildi. Çünkü teklifin nereden ve hangi kulüpten geldiğine baktığınızda bu teklifin hiç de riskli olmadığını anlıyorsunuz. Dinamo’da kaptandım, aynı zamanda takımın liderlerinden biriydim. Fakat böyle büyük bir şans geldiğinde, kendimi böyle büyük bir yerde test etme şansı geldiğinde bu teklifi kabul etmek durumundaydım. Umarım Süper Lig’e çıktığımızda da buna devam edeceğiz.

 

KHARAISHVILI İLE MUHTEŞEM BİR BAĞLANTIMIZ VAR

Kharaishvili ile geçen sezon Dinamo Tiflis’te birlikte oynadık. Hem saha içinde hem de saha dışında muhteşem bir bağlantımız var. Beridze de zaten önceki senelerden beri Türkiye’de oynuyordu. Buradaki insanları ve mantaliteyi iyi biliyor. Bizim buradaki adaptasyonumuzu hızlıca tamamlamamız için elinden geleni yapıyor.

 

HOCAM NEREDE İSTERSE ORADA OYNARIM

Kariyerimin tamamı boyunca hem 10 numara hem de 9 numara oynadım. İstatistiklere baktığınızda bu yüzde 50 olarak gözüküyor olabilir. Çünkü iki pozisyonda da çok rahat görev alabiliyorum. Tabii ki burada önemli olan hocamızın tercihi, beni nerede oynatmak istediği. Takımımızın bana nerede ihtiyacı varsa orada olacağım.

 

TÜM MAÇLAR FİNAL HAVASINDA GEÇECEK

Şu anki puan durumuna bakıldığında çok sıkı bir rekabet var. Puan farkı çok az. Artık oynanan bütün maçlar final havasında geçecek. Evimizdeki bütün maçları kazanmamız gerekiyor. Tabii ki bunu da taraftarımızın yardımı ve desteği ile başaracağız. Gelmeden öncede taraftarlarımızın videolarını izledim. Onlardan da gerçekten etkilendiğimi söyleyebilirim. Onların desteği ile özellikle evimizdeki büyük destek ile her maç 3 puanı alacağız.

Güncelleme: 14 Şubat 2024 17:24
X