Ekrem Can son yolculuğuna uğurlandı
16 Aralık 2023 16:26

Ekrem Can son yolculuğuna uğurlandı

Kocaelispor’da hayatını kaybeden yöneticilerden Ekrem Can son yolculuğuna gözyaşları ile uğurladı.

NİJERYA’YA GİTMİŞTİ

Kocaelispor’un başarılı yöneticilerinden, iş insanı Ekrem Can, Nijerya’ya gitmiş ve burada Kocaelispor için futbolcu taraması yapmıştı. Can öte yandan Başkan Engin Koyun ile Nijerya’da kurulması planlanan futbol akademisi ile ilgili de ile görüş alışverişinde bulunmuştu. Geçtiğimiz günlerde şehre dönen Ekrem Can’ın sağlık durumu iyi değildi ve bir süre sonra İzmit’te özel bir hastaneye yatırıldı.

 

KAHREDEN HABER

Bu süreçte de tedaviye yanıt vermeyen Can, Gebze’deki özel bir hastanenin yoğun bakımı servisine götürüldü. Durumu kritik olan Ekrem Can, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı ve sabaha karşı 5’te vefat etti. Kocaelispor ve spor camiasını kahreden vefatın nedeninin Ekrem Can’ın Nijerya’da sıtma hastalığına yakalanması ve Türkiye’ye geldiği hastalığının zatürreye çevirmesi olduğu belirtildi.

 

CEMAAT SOKAĞA TAŞTI

Camiada üzüntü ve şok devam ederken, Ekrem Can bugün (Cumartesi) son yolculuğuna gözyaşları ile uğurlandı. Karamürsel Merkez Camii’nin avlusu cemaat tarafından dolduruldu, vatandaşlar sokaklara taştı. Kocaelispor Kulübü, başkanı, yönetimi, futbolcuları ve personeli ile tam kadro cenazede yer alırken, yaşanan izdihamda çok sayıda spor, siyaset ve iş dünyasının tanınmış simaları yer aldı. 1975 Karamürsel doğumlu Merhum Ekrem Can, evli ve 2 kız evlat sahibiydi.  

Güncelleme: 16 Aralık 2023 16:28
X