Engin Koyun: Bunlar ayıp şeyler… Ahlak dışı!
27 Ocak 2023 10:59

Engin Koyun: Bunlar ayıp şeyler… Ahlak dışı!

Kocaelispor Kulüp Başkanı Engin Koyun yeşil siyahlıların antrenmanı esnasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Engin Koyun hem transfer sürecini hem de Kırşehir Futbol Kulübü maçında yaşanan taraftar protestosunu değerlendirdi.

 

PUAN FARKINI ARTIRMAMIZ LAZIM

Kırşehir Futbol Kulübü karşısında elde edilen galibiyeti değerlendirerek sözlerine başlayan Engin Koyun şu şekilde konuştu: Kesinlikle 3 puana ihtiyacımız vardı. Maçın başından sonuna kadar üstün bir performans ortaya koyduk. Bir ara 15. dakikadan sonra takımda ufak bir düşme oldu ama son dakikaya kadar müthiş oynadık. Rakiplerin de puan kaybetmesi bizim için kazanım. 3 puan farkı artık korumamız gerekiyor. Her şey kendi elimizde. Maç olarak her şey arzu ettiğimiz gibi.

 

BİR SEBEP SÖYLEYİN

Taraftarımıza anlam veremiyorum. Bu olmaması lazım. Dünyanın hiçbir yerinde yok. Taraftarımızdan bundan sonrası için sağduyu içerisinde tekrarlamayacağını düşünüyorum. Kaldı ki Fırat Gül bu ligin lideri bir teknik adam, 3 puan farkla lider bir takımın hocası. Gayet de gayretli çalışıyor. Fırat Gül’ü göndermemiz için bir sebep varsa söyleyin hep beraber gönderelim. Hocamıza sahip çıkalım.

 

1 ÇAYIN HESABINI YAPIYORUZ

Kendisine ve yönetime yönelik maç sırasındaki kötü tezahürat ile ilgili açıklamalar yapan Engin Koyun,”Bizler ile ilgili özellikle bir iddia var. Çok ayıp bize hiç yakışmıyor. Benim bu kulübe neler yaptığımı herkes biliyor. Yönetim kurulundaki arkadaşlar biliyor. Paralar nerede diye tezahürat yapıyorlar. Bunlar çok ahlak dışı işler. Biz deplasmana giderken bile bir tane çayın hesabını yaparken bugün gelinen noktada maça çıkarken 1 kuruş borcumuz yoktu.

 

GALİBİYETİN MUTLULUĞUNU YAŞAYALIM

Türkiye’deki bütün kulüpleri araştırın. 1-2 tane özel şirket kulübü kenara alıyorum ama genel olarak baktığımız zaman futbolcusuna, teknik heyetine, malzemecisine bir kuruş borcu olmayan bir takımla biz Kırşehir maçına çıktık. Bunun mutluluğunu yaşayalım. Birilerinin dolduruşuna gelerek bir takım ithamlarda bulunmak doğru değil… Bunlar bize hiçbir şey kazandırmıyor. Takıma bir şey kazandırmıyor. Oradakilerin art niyetli olduklarını ben çok iyi biliyorum.

 

SAĞDUYULU TARAFTARIMIZA TEŞEKKÜRLER

Maç 3-0 olduğu anda bizim altımızdaki protokolden UEFA’dan, “Artık söyleyebilecek bir şeyimiz kalmadı, üçüncü golü de attılar” dediler. Bunu bizim taraftarımız söylüyor. “Artık burayı boşaltmamız gerekiyor” diyorlar. Böyle bir taraftarlık anlayışı olabilir mi! Ama bunların ayıklanacağına  inanıyorum. Bizim sağduyulu taraftarımıza ben canı gönülden teşekkür ediyorum.

 

GERÇEK DIŞI

Basın mensuplarına özel bir teşekkür ediyorum. Gerçekten bu konuyu çok sahiplendiniz. Bu mesele benim meselem değil. Başarı şehrin başarısı, başarısızlık benim başarısızlığım. Daha ne istiyorsunuz? Kulüp bir kuruş borcu yok. Her şey arzu ettiğimiz gibi. Tesislerle ilgili bütün proje hazırlıkları yapılıyor. Takım lider. Şehirde kenetlenme var. Taraftarımız gerçek dışı söylemlerden uzak dursun. Bu çürük elmaları bir bir ayıklamamız gerekiyor.

 

BARİ KÖSTEK OLMAYIN

Serik ve Sarıyer maçından alacağımız galibiyet ile yapacağımız 3’te 3 bizi çok farklı yerlere taşıyacak. Biz 3’te 3 ile Buca’ya gittiğimiz zaman tablonun değişeceğine inanıyorum. Destek vermiyorsanız köstek de olmayın. Bu arada Yasin Öztekin'in Sakaryaspor'a gittiği haberlerinin doğru değil. Transfer kapanmadı, görüşmelerimiz devam ediyor.

 

İNŞALLAH HAFTAYA

Yasin Öztekin ile ilgili bonservis meselesi var. Sabırlı olalım. Yasin olabilir bir başkası olabilir. Arzu ettiğimiz transferi inşallah yapacağız. Bu havayı yakalamışken fedakarlıktan kaçınmayacağız. İnşallah o alanı da iyi bir transfer ile kapatacağız. Bu maça yetişmez ama bir sonraki maça arzu edilen santrafor ve kanat oyuncusunu buraya indireceğiz.

Güncelleme: 27 Ocak 2023 11:01
X