Engin Koyun: İsmetpaşa ruhunu yeniden canlandıracağız!
14 Mart 2023 16:13

Engin Koyun: İsmetpaşa ruhunu yeniden canlandıracağız!

Kocaelispor Kulübü Başkanı Engin Koyun gündeme dair sorulara yanıt verdi. Başkan Engin Koyun şampiyonluk yolunda şehri Kocaelispor etrafında kenetlenmeye davet etti ve “Kocaeli demek Kocaelispor demek. Yeni stadımızda İsmetpaşa heyecanını yeniden yaşatmaya çalışacağız!” diye konuştu.

 

SAHA ŞARTLAR İLK YARI İŞİMİZİ ZORLAŞTIRDI

Sözlerine 6-1 kazanılan Balıkesirspor maçı ile başlayan Engin Koyun şu şekilde konuştu: Bundan sonra kolay maç yok demiştim. Balıkesirspor da ilk yarıda bizi hayli zorladı. Onlar da son kozlarını kullanıyor. Maç öncesi zeminin bu kadar kötü olacağını tahmin etmiyorduk açıkçası. Balıkesir’in stadı eski, drenajı iyi değil. Yağmuru tutmuş. İlk yarıda atak yaptığımız bölge diğer sahaya göre daha ağırdı ve bu nedenle çok da etkin olduğumuzu söyleyemem.

 

GÖKHAN ÇOK ÖNEMLİ BİR KARAKTER

Geriye düştük. Kalecimiz Gökhan iyi niyetliydi, biraz da özgüvenliydi. Top kendisine gelir gelmez topu uzaklaştırabilirdi. Ne yazık ki zeminin azizliğine uğradı ve sakatlandı. Kendisine geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum. Gökhan bizim için önemli bir karakter. Kendisi ile konuştum ve bu takımın buralara gelmesindeki emeğini kendisine anlattım. Çok üzgündü ve kendine kızıyordu. Ancak futbolda, sporda bunlar da var. Allah beterinden saklasın. Geldiği ilk günlerde anlamsız şekilde eleştirilmişti. Hal bu ki Gökhan birkaç ay önce Süper Lig’in kapısından dönmüştü. İyi Kocaelispor’a gelmiş, iyi ki bizimle.  

 

MERTAN YORSUN OKAN VURSUN

Tam zamanında bir gol attık ve devre 1-1 olunca rahatladım. 1-0 olsaydı soyunma odasına inecektim, takıma moral verecektim. 1-1 olunca “Çocuklar bu maçı çevirir” diyerek gitmedim. Beykan ile ikinci golü bulunca ofans hattı sınırlı olan rakibimiz karşılık veremedi. Yeni transferlerden sonra kulübemiz daha da güçlendi. Bir anda 3 değişiklik yaptık ve bu da takımın oyununa direkt etki etti. Okan ne kadar iyi bir golcü olduğunu attığı iki mükemmel golle ortaya koydu. Maçtan sonra yeni taktiğimiz “Mertan yorsun, Okan vursun” olarak değişebilir diye de aramızda şakalaştık.

 

BİZİM NE YAPTIĞIMIZ DAHA ÖNEMLİ

Geriye düştüğümüz maçta farklı kazanmamız gayet iyi oldu. Buca’nın puan kaybetmesi ile fark 10 puana çıktı. Depremden çıkan ve lige devam ederek özverili bir iş yapan İskenderun da biraz yarıştan uzaklaştı. Vanspor takipçimiz oldu. Play-Off’u kovalayan Zonguldak ile oynayacaklar. İşleri çok kolay olmayacak. Ancak önemli olan bizim ne oynadığımız. Biz kazandığımız sürede rakiplerin neler yaptığı ilgimizi çekmiyor.

 

İNSAN ÜZÜLÜYOR VE GARİPSİYOR

Gerçekten hem saha içinde hem de saha dışında çok iyi bir takım olduk. Dediğim gibi biz işimize bakacağız ve sezon sonuna kadar maç kaybetmemeye çalışacağız. Camiamız da artık kenetlenmeli. Spor kamuoyu beni arıyor, ülke bizden bahsediyor ancak şehirde bir kıpırdanma yok. İnsan üzülüyor ve garipsiyor. Kocaeli gerçekten Kocaelispor ile yatıp kalkan bir şehir. Kocaeli demek Kocaelispor demek. Balıkesirspor’un başkanı taraftarımızı görünce de Kocaelispor’un yerinin Süper Lig olduğunu söylüyor.

 

GÜN KAVGA GÜNÜ DEĞİL

Artık herkes işin ucundan tutmalı. Bugün kavga, hesap sorma günü değil. Şehirde yaşayan herkes Kocaelispor’un önemini biliyor ama ortak bir atmosfer oluşturmuyor. Gençleri, öğrencileri ve aileleri tribüne çekmeye çalışacağız. İsmetpaşa heyecanını yeniden yaşatmaya çalışacağız. Şehrin takımını şehrin taraftarı ile buluşturacağız.

 

AKSİYONLARIMIZ OLACAK

Bunun için Pazarspor maçı için aksiyonlarımız olacak. Kadınlarımız, down sendromlu çocuklarımız ile ailelerinden ücret almayacağız. Hem Kadınlar Günü’nü hem de Dünya Down Sendromlular gününü hatırlayacağız. İnanıyorum ki Buca maçını kayıpsız geçip pazar günü Kocaeli Stadı’nda tarihi günlerden birisini yaşayacağız.

 

Güncelleme: 14 Mart 2023 16:14
X