Engin Koyun: Taraftarımız ne istediyse yaptık
05 Mayıs 2023 14:42

Engin Koyun: Taraftarımız ne istediyse yaptık

Kocaelispor Başkanı Engin Koyun, antrenman öncesinde açıklamalarda bulundu. Koyun futbolculara Etimesgut maçının bir dönüm noktası olduğunu ve bu maçı kesinlikle almalarının gerektiğini söylediğini belirtti. Engin Koyun öte  yandan Ankara Eryaman Stadı’nda oynanacak olan maç ilgili de kontenjan sorununu aşacaklarına inandıklarını belirtti.

 

ONLAR DA SARILDI

Kocaelispor Başkanı Engin Koyun, Brunga Tesisleri'nde yapılan antrenman öncesinde açıklamalarda bulundu. Engin Koyun yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: Karacabey maçı zor bir maçtı. Çünkü onların da Play-off ile ilgili hala iddiaları vardı. Bu vesileyle onların da maça ciddi anlamda sarıldıklarını biliyoruz. O bilinçle beraber biz de ona göre gerekli tedbirleri aldık.

 

OYUN ÇOK ÖNEMLİ DEĞİLDİ

Gerek hocamızla, gerekse futbolcu kardeşlerimizle görüşmelerde "Bu maç bizim için çok önemli, dönüm noktası. Kesinlikle ve kesinlikle bu maçı almamız gerekiyor. Oyun çok anlam ifade etmiyor, her şartta bu üç puanı almamız gerekiyor" dedik. Çocuklar da sağ olsunlar inandılar ve arzulu, istekli şekilde mücadele ettiler. Belki futbol anlamında çok arzu ettiğimiz olmadı ama özellikle üç puan bizim için çok kıymetliydi.

 

DİKKATE ALDIK

Kocaelispor taraftarımız bizden ne istediyse bugüne kadar yaptık. Kocaelispor taraftarımızdan maçın Eryaman'da oynanmasıyla ilgili talepleri oldu. Biz de bunları dikkate aldık. Etimesgut Başkanımız Mesut Bey görüştüm. Kendisi de bu konuda bize anlayış gösterdi. Şampiyonluğa giden takımda sizin de bu konuda bir destek vermeniz de gerekiyor. O da canı gönülden destekledi.

 

VALİ BEY İLE GÖRÜŞECEĞİZ

Ankaragücü Başkanı Faruk Başkan'a ve Etimesgut başkanına, Spor il Müdürlüğüne teşekkür ediyorum. Orayı bize tahsis ettiler. Şu an stadı ayarladık. Yüzde 35 kontenjanımız var. Onunla ilgili bir sıkıntımız var, onu aşmaya çalışıyoruz. Yüzde 35 olduğu zaman 6 bin 500, 7 bin civarında bir taraftarımız oluyor. Ama görünen o ki daha çok taraftar gidecek. Şimdi biraz sonra tekrar başkanla, gerekirse Ankara Vali Bey'le görüşeceğim Ankara valisini aratacağız.  İl güvenlik kurulu inanıyorum ki orada o sıkıntıyı da aşacaklar.

 

BÜYÜKŞEHİR İLE GÖRÜŞÜYORUZ

Otobüs kampanyasıyla ilgili büyükşehirle bir görüşme yapacağım. Buradan bütün şehirde yaşayan sivil toplum kuruluşlarımıza sendikalarımıza, siyasi partilerimize ve belediyelerimize teşekkür ediyorum. Bugüne kadar ciddi bir destek verdiler ama bu Kocaelispor'un belki de son yıllardaki en önemli maçlardan bir tanesi. Taraftarımız mağdur olmasın. Herkesin üzerine düşeni yapmasını özellikle arzu ediyorum.

 

BEKLİYORUM

Tabii ki büyükşehir bizim her şeyimiz, ellerinden gelen her türlü desteği veriyorlar ama diğer belediyelerimizin de aynı duyarlılığı göstermesini özellikle bekliyorum. Özellikle ticaret odamızdan, sivil toplum kuruluşlarımızdan da buradan kesinlikle ve kesinlikle bu konuda ciddi bir destek bekliyoruz.

 

PUAN REKORUNU KIRMAK İSTİYORUZ

 

İnanın şu an İstanbul'da çok önemli bir toplantıyı bıraktım geldim. Bu maç, bu antrenman çok önemli olduğundan dolayı arkadaşlarımızdan müsaade istedim. Antrenmanda olmak zorundaydım, takıma bir konuşma yapmam gerekiyordu. "Arkadaşlar Kocaelispor tarihine altın harflerle yazılabilirsiniz" dedim.  Güvenç Kurtar hocamızın döneminde kırılmış bir rekor var, o rekoru kırabiliriz. Buna çok yakınız. Bunu yaparsanız Kocaelispor tarihine altın harflerle yazılırısınız, unutulmazsınız.

 

BİZE YAKIŞAN BİR KUTLAMA OLACAK

Hem hocamız hem de futbol takımımız olarak Sizden bu şuurla, bu anlayışla beraber, bu bilinçle bütün bundan sonraki maçları 3 puan olarak şartlanmanızı ve bu puanları almanızı özellikle ben sizden arzu ediyorum. Geçen şampiyonluğumuzda pandemi sorunu yaşadık, arzu ettiğimiz gibi kutlama yapamadık ama eğer inanıyorum ki biz pazar günü Ankara'da, Ankara Etimesgut maçında şampiyon olarak döndüğümüz takdirde inanın şehirde olağanüstü bir karşılama olacağını ben biliyorum.

 

KOCAELİSPOR’DA ŞAMPİYON OLMAK AYRICALIKTIR

Büyükşehirle görüşmelerimizi yaptık... Üstü açık otobüsle bizi turnikeden karşılayacaklar ve şehir turu yapacağız. Şehirde o gün olağanüstü bir hava, atmosfer olacağına inanıyorum. Şehir mutlu olacak. Bunun ne anlam ifade ettiğini takıma anlattım. Belki bu şampiyonluğu yaşamayan arkadaşlarımız olabilir. İlk defa veya diğer takımlarda şampiyonluğu yaşanmış olabilir ama Kocaelispor'da şampiyon olmak ayrıcalıktır.

 

TÜRKİYE BİZİ İZLİYOR

Buranın taraftarı ciddi anlamda sahiplenir, destekler.  Mutluluğu hep beraber paylaşır.  Türkiye bizi izliyor, Kocaeli taraftarı bizi izliyor. Taraftarımıza güzel bir oyun ve 3 puanla beraber ilimize döneceğiz. İnanıyorum ki Buca da Van'da takılacak. İçten söylüyorum bunu. Takıldığı anda zaten şampiyon olarak inşallah şehrimize döneceğiz.

Güncelleme: 05 Mayıs 2023 14:43
Başak Yemek
Arslan Teknik
X