Ertuğrul Sağlam:  Sabır istiyorum
18 Ağustos 2023 11:25

Ertuğrul Sağlam:  Sabır istiyorum

1.Lig’in ilk haftasında Kocaelispor sahasında Manisa Futbol Kulübü'ne 2-0 mağlup oldu. Maçın ardından Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam karşılaşmayı değerlendirdi.

 

TARAFTARIMIZIN ÖNÜNDE KAZANMAK İSTİYORDUK

Karşılaşma sonrası düzenlenen ve yaklaşık yarım saat süren basın toplantısında konuşan Kocaelispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam şu ifadelere yer verdi: İlk karşılaşmanın önemi bizim için çok fazlaydı. Sezona iyi başlangıç yapabilmek, geleceği umutla bakabilmek, taraftarı mutlu edebilmek gerekçeleriyle çok kazanmak istedik. Fikstür dezavantajı şu şekilde karşımıza çıktı. Ligin iddialı iki takımıyla sezona başlıyoruz; Manisa ve Eyüp.

 

SAYISAL ÇOĞUNLUK OLUŞTURAMADIK

Şunu gördük ki Manisa iyi bir takım olmuş. Daha organize olan, oyunun belli bölümlerinde hakimiyeti eline alan görüntü ortaya koydu. Biz maça iyi başladık. İlk 20 dakika oyunu yönlendiren, topa hakim olan taraftık. Çok net pozisyonlarımız olmasa bile rakip kaleye birçok kez geldik, ama sayısal anlamda çoğunluk oluşturamadık, rakibin ilk golündeki gibi kendi oyuncularımızı topla buluşturamadık.

 

BASİT HATA SONUNDA GOLÜ YEDİK

Gole kadar da oyun dengede gidiyordu. Özelikle Amaral’ın oyuna girmesiyle topa daha fazla sahip olmaya, ofansif olarak daha zenginlik oyuna girdi. Sonrasında basit hatayla maalesef golü yedik. Oyunu rakip alana yıktık. Net pozisyonlarımız da var. Değerlendiremeyince, son dakikada risk aldığımız anda yediğimiz gol maçı bu hale getirdi.

 

ÜZGÜNÜM

Bugün özelikle kenardan geldiğimiz toplarda ceza sahasına etkili ortalar ve paslar yapamadık. Yanında ikinci toplar, dönen topları çok fazla alamadık. Onlar da oyunun dengesini bizim lehimize olması gerekirken rakibe verdi. Üzgünüz. Şunu samimiyetle söylüyorum; bizim takım bu değil. Yeni gelen Oğuz’un, Yusuf Emre’nin, Amaral’ın katılımı ve pazartesi günü gelecek transferlerimizle takımımız daha değişik havaya bürünecek. Keşke daha evvel gelselerdi diyoruz ama maalesef sıfırdan takım yapmanın zorluklarını yaşıyoruz" dedi.

 

MAZERETİMİZ YOK

Biz bu ligin yeni takımıyız. Bu sene yeni yabancıları transfer etmek zorunda kaldık. Geçen sezondan 6 oyuncumuz var. Ne anlatırsam anlatayım; hiçbir şekilde mağlubiyetin mazereti olmaz. Üzgünüz tabii ki. Taraftarımız az sayıda da olsa bugün geldi ve coşkuyla bizi destekledi. Onlara 3 puanı hediye etmek istiyorduk ama olmadı. Üzgün olmakla beraber daha sezonun başı. Kafamızı yere koyup gelecek adına karamsar tablo çizmemize hiç gerek yok.

 

5-6 OYUNCU KATILACAK

Bizim takım bu değil. Önümüzdeki hafta sonunda herkes çok farklı takım görecek. Gerek diziliş anlamında, gerekse yeni transferlerle. Uyum sorunlarını bir an evvel atlatıp daha farklı görüntüye bürüneceğiz. Birikimimiz, tecrübemiz, yaşadıklarımız sıkıntı gibi görünen ortamdan bu takımı çıkaracak düzeyde. Bundan herkes emin olabilir. 5 ya da 6 oyuncu katılacak ve daha farklı oynayacağız, daha farklı kimliğe bürüneceğiz. Yol kazası olarak değerlendirelim. Açıkçası karamsar değilim. Bizim takım çok daha iyi takım haline gelecek" diye konuştu.

 

TARAFTARIN VERDİĞİ TEPKİYE ÜZÜLDÜK

Sezonun ilk haftası. Biraz daha sabırlı ve hoşgörülü olmak lazım. Kaos ve kargaşa ortamının kimseye faydası olmaz. Bundan yine Kocaelispor zarar görür. Tabii ki takımlarını galip görmek istiyorlar. Ama ilk haftada daha hoşgörülü olmak lazım bence. Taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var. Onlarla birlikte çok daha güçlü oluyoruz. Kendi sahasında yenilen son takım ne biz olacağız ne de başka takımlar böyle mağlup olmayacak diye bir şey yok.

 

GELECEĞE UMUTLA BAKIYORUM

Belki yine mağlup olacağız ama daha anlayışlı olmak lazım. Oyuncularımız da çok üzgündü. Ellerinden geleni yaptılar. Daha dikkatli olabilirdik. Özellikle yediğimiz goller ve değerlendiremediğimiz pozisyonlarda. Sonuç olarak üzüldük ama geleceğe umutla bakabiliyorum. İnşallah elimizdeki oyuncular ve yeni gelenlerin katkısıyla haftaya bu takım çok daha farklı olacak.

Güncelleme: 18 Ağustos 2023 11:26
X