Ertuğrul Sağlam: Bu maç da en az Altay maçı kadar önemli
31 Ağustos 2023 16:48

Ertuğrul Sağlam: Bu maç da en az Altay maçı kadar önemli

Kocaelispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, cuma günkü Adanaspor karşılaşması öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

ÇOK DEĞERLİ BİR GALİBİYET

Kazanmak güzel tabii… Ancak kazanırken şunu yapıyorsak, iyi mücadele, beraberinde göze hoş gelen bir futbol, sonrasında pozisyona girip onları değerlendirebiliyorsak tabii galibiyet ve üç puan daha değerli hale geliyor, bizleri daha çok mutlu ediyor. Bu hafta biz bunu yaşadık. Altay maçının ilk yarısı bence iyi geçti. Hatta altmışıncı dakikaya kadar güzel geçen bir oyun vardı.

 

TELAFFUZ ETMEK İSTEMİYORUM

Sonrasında malum sebeplerden dolayı, onları çok fazla telaffuz etmek istemiyorum, zahmetli bir sürece girdik. Son bölümünde sıkıntı yaşadığımız karşılaşmayı kazanmak, sezonun ilk galibiyetini almak, ilk puanlarımızı hanemize yazdırmak bizim adımıza mutluluk verici. Tabii bunu yaparken amacımız ve beklentimiz Kocaelispor'u sevenleri, Kocaelispor'a gönül vermiş insanları mutlu etmek.

 

TARAFTARA ÖZEL OLARAK TEŞEKKÜR EDİYORUM

İki haftada üzdüğümüz insanları bir nebze olsun mutlu etmek ve onların geleceğe umutla bakmasını sağlayabilmek bizim adımıza biraz daha sevindiriciydi. Maçtan sonra oyuncularımıza teşekkür ettim ama özel bir teşekkür de taraftarlarımıza etmek istiyorum. Onlar gerçekten maçın başlangıç düdüğüyle beraber sahaya damgalarını vurdular, takımımızın yanında olduğunu gönülden destek vererek gösterdiler. Belki sayıları çok fazla değildi ama orada dolu stadın verdiği, ortaya çıkardığı enerjiyi neredeyse takımın oyununa entegre ettiler.

 

TAKIMIN İTİCİ GÜCÜ OLUYOR

Onlar da şunu gördüler. Eğer gerçekten konsantre olduklarında, olayı yaşayıp tamamen takıma destek anlamında orada bulunduklarında taraftarımın o desteğiyle, coşkusuyla beraber takımın gücü de, enerjisi de artıyor, oyun da güzelleşiyor. Dolayısıyla bundan sonraki süreci biz bu şekilde yaşamak istiyor, bu iyi gidişatımızı da devam ettirmek istiyoruz.

 

60 DAKİKALIK MÜCADELEYİ SAHAYA YANSITMAK İSTİYORUZ

Adana maçı da çok önemli. Bu mücadele de Altay maçındaki aynı altmış dakikadaki mücadeleyi, oyunu sergilemek, üstüne ne kadar daha koyabiliyorsak onu da üstüne ekleyebilmek istiyoruz. Olumsuzlukları tabii ki görüyoruz, tespit ediyoruz. Onları giderme adına hem görsel çalışmalarımız hem de sahada uygulamalı çalışmalarımız devam ediyor.

 

MİLLİ MAÇ ARASINA MORALLİ GİRMEK İSTİYORUZ

Şunu çok gönül rahatlığı içerisinde söyleyebilirim ki takımımızda birkaç tane daha eksiğimiz var. Kadrodaki oyuncu planlamasıyla alakalı oyuncu kalitesini biraz daha arttırabilirsek bizim takımımız gerçekten çok iyi bir takım olacak ve her geçen gün daha iyi performans ortaya koyacak. Milli maç arası var. Milli takım arasına moralli girebilmek, Kocaelispor'u sevenleri, gelecek adına daha fazla umutlandırmak, onların geleceğe güzel bakmasını sağlayabilmek için Adanaspor karşılaşması çok kritik bir hale geldi.

 

15 GÜNLÜK ARAYI İYİ DEĞERLENDİRECEĞİZ

Bu karşılaşmada oyuncularımız da tamamen lige damgalarını vuracak ve gelecekle alakalı ve spor kamuoyunun Kocaelispor'a bakış açısını ve taraftarımızın beklentisini karşılayacak bir mücadele ortaya koyacak. İnşallah Adana’dan üç puanla dönüp o on beş günlük arayı da iyi değerlendirdikten sonra burada Boluspor karşılaşmasında dolu tribünler, coşkulu tribünler önünde inşallah o performansımız devam edecek. Kamp yapmayı düşünmüyoruz. Burada tesislerimiz yenileniyor. Birkaç güne kadar fitness salonumuz da bitecek. Kısacası çalışma şartlarımız iyi. Bir yere gidip kamp yapmaya gerek yok. Hafta sonunda da bir maç planlıyoruz.

Güncelleme: 31 Ağustos 2023 16:51
X