Ertuğrul Sağlam: Bu takımı yalnız bırakmayın
05 Ekim 2023 13:52

Ertuğrul Sağlam: Bu takımı yalnız bırakmayın

Kocaelispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, çok etkili bir futbolun ardından 3-0 kazanılan Keçiörengücü maçının ardından açıklamalarda bulundu.

 

FUTBOLCULARIMIZ KARAR VERDİ

Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan  Kocaelispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam futbolcularının nerede olmak istediklerine net bir şekilde karar verdiklerini ifade etti ve şu şekilde konuştu: Önce geçen haftaya filmi sarmak istiyorum. Şanlıurfa maçından önce şunu konuşmuştuk; oyuncularımız Urfa maçında ligde nasıl takım olmak istediklerini, nerede olmak istediklerinin, hedeflerinin ne olduğuyla alakalı karar karşılaşması oynayacaklardı. Gittik, çok iyi mücadele, sonrasında iyi futbolla güzel galibiyet aldık ve oyuncularımız ‘Biz artık yukarıların takımıyız. Hedefimiz ligin zirvesi. Buradan da aşağı inmek istemiyoruz’ dediler.

 

3 GOL ATTIK, 4-5 GOL KAÇIRDIK

Bu maç öncesinde “Hedefinizi belirlediniz, artık Kocaelispor’u sevenleri ve futbol kamuoyunu Kocaelispor’un hedefiyle alakalı net bir şekilde bir yere oturttunuz. Bundan sonra hedefi şampiyonluk ve Süper Lig olan takımın futbolcuları gibi mücadele etmeli, o düzeyde oyun ortaya koymalısınız. Sonra ortaya güzel şeyler çıkacak” dedim. Maç öncesi beklentilerimizin karşılık bulduğu, oyuncularımızın ofansif ve defansif anlamda sorumluluk aldığı, futbol adına güzel şeylerin olduğu iyi karşılaşma oynadık. Genelinde oyuna hakim olan, yönlendiren, istediğini rakibe kabul ettiren, serbest vuruş dışında pozisyon vermeden karşılaşmayı bitiren, attığımız 3 golün yanında 4-5 tane daha pozisyon daha bulup ofansif anlamda zengin karşılaşma oynadık. Oyuncularımıza teşekkür ediyorum.

 

BAHANE YOK

Bu yağmurda bizi desteklemeye gelen taraftarlarımıza da teker teker teşekkür etmek istiyorum. Beraberin de şunu eklemek istiyorum; bu takım, bu çocuklar daha fazla ilgiyi hak ediyor. O yüzden cuma günkü Erzurumspor karşılaşmasında taraftarımız da sezon sonunda nerede olmak istedikleriyle alakalı sınav verecekler. Oyuncularıma hep şunu söylüyorum; hedef belirlediysek; sıcaktı, nemdi, zemindi gibi ortaya mazeret koyma şansı yok. Şimdi aynı şeyi taraftarımızdan da istiyorum. 13 yıllık özleme son vermek istiyorsak, takımlarını Süper Lig’de görmek istiyorsa onlar da soğuktu, kardı, yağmurdu, biletti, fiyattı demeden gelecekler takımlarını destekleyecekler. Gelenlere teşekkür ediyorum ama bu çocuklar daha fazla desteği hak ediyor" diye konuştu.

 

Güncelleme: 05 Ekim 2023 13:53
X