Ertuğrul Sağlam: Çok önemli bir galibiyetti
06 Eylül 2023 13:51

Ertuğrul Sağlam: Çok önemli bir galibiyetti

Kocaelispor’da Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, 2-0’lık Adanaspor galibiyetinin ardından mücadeleyi değerlendirdi.

 

YÜKSEK TEMPODA BİR MAÇ OLMAYACAĞINI BİLİYORUK

Zorlu bir maçtan galibiyetle döndükleri için mutlu olduklarını ve milli maç arasını da en iyi şekilde değerlendireceklerini belirten Sağlam şu şekilde konuştu: Maçın biz hem hava şartlarından dolayı hem de nemden dolayı temposunun çok yüksek olmayacağını maç öncesinde de ben düşünmüştüm. Fakat şöyle bir gerçek var. Karşımızda çok genç ve özellikle de kontra atak oyununda iyi olan bir rakip vardı. Son üç haftalık performansına da baktığımız zaman içeride Şanlıurfa'ya şanssız bir şekilde yenildiler. Geçen hafta da Keçiören maçında son saniyede yenildiler. Aslında daha fazla puan alabilecek oyunu ve mücadeleyi ortaya koydular. 3 değil, 6-7 puanları olabilirdi.

 

15 GÜNÜK ARAYA HUZURLU GİRMEK İÇİN KAZANMAMIZ LAZIMDI

Maçtan önce şöyle bir beklentimiz vardı. Burada iyi mücadele edelim, iyi futbol oynayalım ve kazanalım. Çünkü önümüzde on beş günlük bir ara var. Bu gibi karşılaşmalarda aralardan önce oyunculara şunu anlatmaya çalışıyoruz. Camianın, taraftarın, Kocaelisporlu sevenlerin moralini, motivasyonunu yüksek tutmamız lazım, kaldı ki on beş gün o insanlar da bizler de bu skorla yaşayacağız. O yüzden bu on beş günlük süreci bizim mutlu, huzurlu, geleceğe umutlu şekilde bakarak geçirmemiz için bugün en önemli şey üç puanı almaktı.

 

DAHA FAZLA POZİSYON BULMAMIZ GEREKİYORDU

Oyunun analizini yaptığımız zaman da şu çok net bir şekilde ortaya çıktı. 11’e 11 oynarken daha fazla topa sahip olan pozisyon bulan ve golü bulan taraftık. Ama ondan sonra rakip eksildikten sonra maalesef işler istediğimiz gibi gitmedi. Bunu da çok açık ve net bir şekilde söylemem gerekiyor ondan sonraki bölüm iyi olmadı. Son bölümde rakibin üzerimize daha böyle geldiği anlarda aslında çok hani attığımız golün benzeri gibi en azından beş altı tane daha pozisyon bulmamız gerekiyordu, yapamadık.

 

MİLLİ MAÇ ARASINI İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ"

Fakat yine söylemek istiyorum. Bugün zor bir maç oynadık. Bizim için değeri çok yüksek bir karşılaşmaydı. Şimdi yapmamız gereken iş 15 günlük süreyi çok iyi değerlendirmek. Bu arada 2-3 tane daha net oyuncu almamız gerektiğini ben hafta da söylemiştim. İnşallah en kısa sürede o transferleri de aramıza katıp, onların da adaptasyonunu bir an önce sağlayıp daha farklı bir takım olacağız. Futbolcularımızı ve Adanaspor'u da tebrik ediyorum. On kişi kaldılar. Maçı sonuna kadar bırakmadılar.

Güncelleme: 06 Eylül 2023 13:53
X