Ertuğrul Sağlam İsrail'i lanetledi!
22 Ekim 2023 10:10

Ertuğrul Sağlam İsrail'i lanetledi!

Kocaelispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam 2-1 kazanılan Tuzlaspor maçının ardından basın toplantısı düzenledi. Deneyimli teknik adam 3 puanı taraftara armağan etti

Ertuğrul Sağlam sözlerine İsrail'in Gazze'ye düzenlemiş olduğu hain saldırılarıyla başladı ve şu ifadelere yer verdi: Filistin’de hastaneler bombalanıp bebekler, çocuklar, onca yaşlı insan zulme uğrarken burada futbol konuşmak bana zor geliyor. Bu soykırımı lanetliyorum. Tüm İslam alemini ve dünyayı harekete geçmeleri adına çağrıda bulunuyorum.

 

BU ŞARTLARDA FUTBOL OYNAMAK ZOR
Maça gelecek olursak... Yeni bir galibiyet serisi başlatmak istedik. Saha zemini futbol oynamak isteyen her takım için dezavantaj. Ama bunların hiçbiri mazeret değil. Oyuncularıma her zaman güçlü, kararlı, karakterli, hedefi olduklarında her engeli aştıklarını söylüyorum. Bugünkü oyunu skor üzerinden değerlendiriyorum. Önemli olan kazanmaktı. Oyunu ise değerlendirmek istemiyorum. Zaten değerlendirecek bir durumda da değiliz. Bu galibiyeti buraya gelmek isteyen ama fahiş bilet fiyatından dolayı gelemeyen Kocaelispor taraftarına armağan ediyorum. Sayısı az olmasına rağmen burada ev sahibi gibi bizi oynatan Kocaelispor taraftarının ruhunu ve gücünü temsil eden taraftarımıza da teşekkür ederim.

Güncelleme: 22 Ekim 2023 10:12
X