Ertuğrul Sağlam: Kocaelisporluyum diyen herkes
24 Ağustos 2023 04:02

Ertuğrul Sağlam: Kocaelisporluyum diyen herkes

Kocaelispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Altay hazırlıkları kapsamında gerçekleşen antrenman öncesinde basının sorularını yanıtladı.

 

GAYET İYİYİZ

Son derece özgüvenli bir ses tonu ile camianın Altay maçı öncesi kenetlenmesini isteyen Sağlam şu şekilde konuştu: Çok samimi bir şekilde söylüyorum, gayet iyiyiz. Transferlerimiz, eksik bölgelerimize geldikçe moralimiz düzeliyor. Bir iki gün içerisinde kalan birkaç eksiğimizin de giderilmesini bekliyoruz, sonrasında da transferimizi inşallah tamamlamayı ümit ediyoruz.

 

ŞAŞKINLIK OLMASI NORMAL

Her gelen oyuncunun, ki bu hayatın gerçeği, alt mahalleden üst mahalleye bile taşındığımız zaman bir birkaç ay böyle kendimize gelemiyoruz, bir uyum süreci yaşanıyor, bir şaşkınlık içerisinde oluyor. Dolayısıyla bizde bazı yabancı oyuncularımız, farklı şehirlerden farklı takımlardan gelen oyuncularında bu sorunu yaşaması kadar doğal bir durum bence yok. Biz şu anda bunu yaşıyoruz açıkçası. Keşke daha evvel, bir buçuk ay önce transferlerin hepsi bitseydi, biz de bu süreci daha evvel atlatabilseydik.

 

YOK YERE KENDİMİZİ YIPRATMAMAMIZ LAZIM

Ama tabii sıfırdan bir takım yapma zorunluluğumuz, daha kaliteli oyuncuları alalım derken karşılaştığımız hem ekonomik hem bazı oyuncuların takımdan çıkma sorunları bizi bugünlere getirdi. Şimdi geçmişe çok hayıflanıp vakit kaybetmenin kendimizi yok yere yıpratmanın bir anlamı yok. Ortada bir gerçek var ki hafta sonunda bizim için bence sezonun karşılaşması olarak nitelendireceğimiz bir karşılaşma var. Dolayısıyla biz bu bilinçle hazırlanıyoruz.

 

SÖZÜNÜ VEREBİLİRİM

Şunu çok rahatlığıyla söyleyebilirim ki bu birkaç gün dahi olsa bize uyum noktasında zaman kazandıracak ve daha iyi bir takım olma yolunda bizi rahatlatacak bir süreç. Dünyanın en iyi takımı bile bu süreci yaşarken iki aydan, üç aydan işte söz ederken biz artık üç günün, beş günün bile bize ilaç olabileceği durumdayız açıkçası. O yüzden şu garantiyi ve sözü verebilirim. Hafta sonu taraftarlarımızın karşısında mükemmel bir takım, her şeyi iyi yapan bir takım olacak sözünü veremem ama daha iyi bir takım, daha organize, daha keyif veren bir takım olabileceğinin sözünü verebilirim”

 

HAYATİ DERECEDE ÖNEMLİ

Biz oyuncuların oyuncularımızın alacağı sorumluluğa ihtiyacımız varken bir başka önemli nokta da bunu çok özellikle istiyorum ve rica ediyorum. Taraftarlarımızdan Kocaelispor'u seven herkesten şu sorumluluğu almalarını istiyorum. Hafta sonu bizim için hayati derecede önemli. Yani lige yeniden başlayabilmemizi başlamamızı sağlayacak.

 

KOCAELİSPORLUYUM DİYEN HERKES

Bence yine üstüne basarak söylüyorum. Sezonun en önemli karşılaşmalarından birisini oynayacağız. Kocaelisporluyum diyen, Kocaelispor'u seven herkesin de karşılarına çıkacak her türlü mazereti ve bahaneyi bir kenara bırakıp maçta olması gereken bir karşılaşma. Onların Kocaelispor'u ne kadar sevdiklerini inşallah hafta sonundaki karşılaşmada hep beraber göreceğiz. Orada dolu tribünler önünde coşkulu bir taraftar topluluğunun önünde inşallah maça iyi başlayarak çok güzel bir karşılaşma oynayacağımıza inanıyorum.

 

HEPİMİZ SORUMLULUK ALACAĞIZ

Travmamız da yok, bunu söyleyeyim. Futbolun içinde bu türlü olaylar oluyor. Kazanmak da, kaybetmek de var. Sıkıntılı bir süre geçiyoruz, bunu kabul ediyoruz ve bu süreci aşacak insanlar da yine bizleriz. Hafta sonu çıkacağız, sorumluluk alacağız, oyuncularımız saha içerisinde sorumluluk alacak, biz kenarda alacağız, taraftarlarımız tribünde alacaklar. Stada gelemeyenler dualarıyla bizle beraber olacak ve inşallah bu kötü süreci Altay maçıyla atlatacağız. Ardından güzel bir dönem bizi bekliyor.

Güncelleme: 24 Ağustos 2023 04:04
BENZER HABERLER
KOTO
X