Ertuğrul Sağlam: Umutluyum
18 Ağustos 2023 10:55

Ertuğrul Sağlam: Umutluyum

Kocaelispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam gündeme dair sorulara yanıt verdi ve gelecek adına büyük umut taşıdığını söyledi.

 

KISA SÜREDE…

Bizi zor bir karşılaşma bekleyeceği kesin. Ama şunu çok içtenlikle söylemek istiyorum ki takımımız her geçen gün daha iyi oluyor. Yeni arkadaşlarımızın katılımıyla kadro kalitesi her geçen gün daha iyiye gidiyor ve seviye biraz daha yukarı çıkıyor. Dolayısıyla onların da takıma adaptasyonu sonrasında inşallah kısa sürede Kocaelispor izlenirken çok daha keyif veren, daha farklı şeyleri sahada uygulayabilen ve hedefine emin adımlarla giden bir takım haline gelecek. Bunu çok rahatlıkla söylemek istiyorum.

 

SON VURUŞLARI YAPAMADIK

Sezona ligin iki tane favori takımıyla peş peşe oynayarak başlayacağız. İlkini oynadık ve bence kaybetmeyi kesinlikle hak etmedik. Kaldı ki kazanmayı bile başarabileceğimiz bir maçı oynadık. Tabii son vuruşları yapamadık ve tabii ki üzüldük. Ama bunu oyuncularla da paylaştık. “Bu durumu telafi etme adına nasıl bir maç istersiniz” diye sorsak herhalde bu haftaki gibi işte “Hocam Eyüp'le oynayalım” derlerdi.

 

ALTAY MAÇINDA ŞEHRİN KENETLENMESİNİ İSTİYORUZ

Moralimizi kaybettik gibi görünüyor ama bu kaybettiklerimizden çok daha fazlasını bize kazandıracak. Önümüzde güzel bir fırsat var. Dolayısıyla bu fırsatı kullanmak gerekiyor. Altay maçına tamamen taraftarına güven veren ve taraftarıyla bütünleşen bir takım olarak buraya gelmek istiyoruz. O yüzden oyuncularımız da sorumluluğun farkında. Onlar da sahaya çıkacaklar. Kendine yakışan mücadeleyi ortaya koyacaklar ve güzel bir karşılaşma sonrasında inşallah bizi mutlu edecek sonucu alacağız.

 

ORTAM ÇOK GÜZEL

Herhangi bir sakat futbolcumuz yok. Hani kullanmayı düşünüp de kullanamayacağımız bir oyuncumuz da yok. Dolayısıyla bu kadro içerisinde Eyüpspor maçında bizi mutlu edecek sonucu alacak kadroyu çıkartacağız.  Birkaç oyuncumuzun tabii fiziksel eksiklikleri var. Hızlı bir şekilde tamamlamaya çalışıyoruz. Yeni gelen arkadaşlar gayet uyumlu. Grup zaten onları çok güzel bir şekilde çok çabuk içine aldı. Ve bu adaptasyon sürecini biz en kısa sürece indirmeye çalışıyoruz. Ben çok daha güzel olacağına inanıyorum. Bu konuda çok büyük bir umudum var.

Güncelleme: 18 Ağustos 2023 10:56
X