Fırat Gül: Diyarbekir maçında daha fazla üretken olacağız
16 Kasım 2022 19:22

Fırat Gül: Diyarbekir maçında daha fazla üretken olacağız

Kocaelispor Teknik Direktörü Fırat Gül, pazar günü Kocaeli Stadı’nda oynayacakları Diyarbekirspor maçı hazırlıklarına başladı. Antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gül, savunma yapan bir takımla karşılaşacaklarını belirtti ve “Diyarbekir maçını kayıpsız geçmek istiyoruz” diye konuştu:

 

ŞAMPİYONLUĞA OYNAYAN İKİ TAKIMIN MÜCADELESİYDİ

Deplasmanda oynanan ve 1-1 sona eren İskenderunspor maçında 2 puan kaybettiklerini ifade ederek sözlerine başlayan Fırat Gül şu şekilde konuştu: Şampiyonluğa oynayan iki takımın mücadelesiydi. Maç öngördüğümüz şekilde geçti. Rakip zaman zaman topa sahip oldu ancak kalemizde çok etkili olamadı. İşin sevindirici taraflarından birisi maç genelinde pozisyon vermememizdi. İlk yarı dengeli bir oyun vardı. İkinci yarılarda rakibin fiziksel olarak düştüğünü bildiğimiz için ikinci devreye daha baskılı başladık.

 

İŞARET ETTİ, TAYFUN DA VURDU

Golü bulduk, golden sonra ciddi pozisyonlarımız da oldu. Hakemlerle ilgili çok şey söylemiyorum ama nizami bir golümüzü vermedi. Pozisyon şöyle oldu. Değişiklik yapacaktık. Oyun durdu, orta sahada sakatlık vardı ve ben de değişikliği durdurdum ve “Devam edilsin hocam” dedim. Ardından hakem, futbolcumuza “Oyna” dedi, eli ile işaret etti, alana doğru koşu da yaptı. Tayfun da akıllı davrandı ve topu ağlara gönderdi.

 

ŞEHRİN KADERİ İLE BU KADAR KOLAY OYNANMAZ

Sonra hakem “Kaleci, değişiklik var diye su içiyordu” gibi anlamsız şeyler söyledi. Bu kadar hayati bir hata yapılmaması lazım. Çünkü golü verse bambaşka bir maç olacaktı. Hatalar her zaman olur ama bu kadar bariz olmaması, bir şehrin kaderi ile bu kadar kolay oynanmaması lazım. Maç 1-0’ken Samed Ali ve Cihat ile goller kaçırdık. Geçiş hücumu yapmak isterken kontra ataktan golü yedik ve maç 1-1 bitti.

 

İKİSİ DE ELİMİZDEN KAÇTI

1 puan aldık gibi düşünülebiliriz ama ben iki puan kaybettiğimizi düşünüyorum. Yukarıdaki takımlardan Buca ve ile İskenderun ile berabere kaldık. Futbola baktığımızda iki rakip de elimizden kaçtı ve bu karşılaşmalarda oyunun hiçbir bölümünde rakibe üstünlük vermedik. Buca maçında da İskenderun maçında da öne geçtikten sonra farkı açacağımız pozisyonları da yakaladık. Küçük konsantasyon kayıplarının bedeli ağır olabiliyor. O yüzden 1 farklı öndeyken bu kısımlarda daha tedbirli olmak lazım.

 

KAYIPSIZ GEÇMEK İSTİYORUZ

Önümüzde Diyarbekir maçı var. Puan olarak alt sıralarda olmasına rağmen üstteki takımlara bazen sıkıntı çıkarabilen bir takım. İskenderun ile ve geçen hafta da Ankara Demir gibi takımlarla berabere kaldılar. İyi savunma yapan bir takım. Çok daha farklı bir maç olacak ve ileride daha fazla üretmemiz gerekecek. Diyarbekir maçını kayıpsız geçmek istiyoruz.

 

BUNLARA BAKMAK LAZIM

Her zaman şunu ifade etmek istiyorum. İşleyen bir sistem oluşturmaya çalışıyorum. Bazen futbolcular eksik kalabilir ama sistem ayakta kalırsa problem yaşamazsınız. Kişilerden ziyade takımın oyununa bakmak lazım. Takımın isteği, coşkusu, topu kazanma arzusu, baskısı gibi konular yerinde mi? Buralara bakmak lazım. Biz işin bu kısmı ile daha fazla ilgileniyoruz.

 

Spor41

Güncelleme: 16 Kasım 2022 19:25
BENZER HABERLER
KOTO
X