Fırat Gül: Hedefe hep birlikte varacağız
Kocaelispor
09 Mayıs 2022 Pazartesi 01:21

Fırat Gül: Hedefe hep birlikte varacağız

Kocaelispor Teknik Direktörü Fırat Gül kalan iki maçı kazanıp ligde kalacaklarına inandığını belirtti.

 

OLMAYACAK DAKİKADA GOL YEDİK

Altınordu maçını değerlendiren Fırat Gül şu şekilde konuştu: Maç öncesinde bütün planlarımız galibiyet üzerine kuruluydu. Galip gelmek için mücadele ettik. Aslında birçok şeyi de gerçekleştirdik. Devreyi önde kapattık. İkinci yarının başında olmayacak dakikada şansız bir penaltı golüyle beraberlik geldi.

 

İKİ MAÇTAN DA İSTEDİĞİMİZ SKORU ALACAĞIZ

Oyundan biraz düştük. Rakibin kontra ataktan etkili olduğunu biliyorduk ve bu şekilde gol yedik. Geriye düşmemize rağmen oyuna tekrar döndük ve rakibi baskı altına alarak sahadan 2-2 beraberlikle ayrıldık. “Biz hala varız” demek için şansımız devam ediyor. Önümüzdeki 2 maçtan da istediğimiz skoru alıp sezon sonu hedefine ulaşacağız.

 

BİREYSEL HATALARA BAĞLAMAMAK LAZIM

Savunma anlamında ciddi sorun yaşamadık. Aynı dirençli savunmayı ve agresifliği devam ettirdik. Çok fazla değişiklik yapmadık. Bu kaybı bireysel hatalara bağlamamak lazım. Sonuç itibariyle biz bir takımız. Kurtulacaksak hep beraber kurtulacağız ya da hep beraber batacağız. Öte yandan taraftarın tepki göstermesi de normal. Kocaelispor taraftarı takımının kazanmasını istiyor, sezon sonu hedefine ulaşmasını istiyor. Onların istemesi de bizim için artı değer. Çünkü onlar isteyecek ki biz biraz daha asılacağız.

 

MERKEZ KAPATTILAR

Oyuncu değişiklikleri yerindeydi. Skor rakibe geçtiği için ofansif oyuncuları oyuna dahil ettik. Skor bizde olsaydı o şekilde oyuncu değişikliği yapmazdık. Oyunun başında organize ataklarla gitmeye çalıştık. Özellikle ilk yarı bunu sonuna kadar götürmeye çalıştık. İkinci yarı rakip skor alınca savunma direnci arttı, skora tutundular. Buna bağlı olarak da 3 oyuncuyla da merkezi kapattılar. İki kanat oyuncusu bizim bekleri takip etti.

 

UZUN TOPLARLA ETKİLİ OLDUK

Rakibi delmekte problem yaşadık. O zaman da Babacar’ın hava hakimiyetinden ve düşen toplardan faydalanmaya çalıştık. Daha çok kenar ortalarla etkili olmaya çalıştık. Biraz daha planlı uzun top organizasyonu yaptık. Uzun toplardan sonra da etkili olduk. Tamam kontra yedik ama yapacak bir şey yok risk almamız gerekiyordu. Oradan skor üretebilirdik.

 

OYNAMAK LAZIMMIŞ!

Futbolcularımız çok mücadele etti. Kaçak güreşen yoktu ve yüzde yüzle oynadılar. İkinci yarının başında ansızın bir penaltı ve ardından yediğimiz gol bizi demoralize etti. Attığımız gol de normaldi. Oyunu yavaşlatmaya çalışıp süreden kazanmaya çalışırsanız biri de gelir böyle cezayı keser, golü yersin. Demek ki neymiş! Oyunu oynamak lazımmış.

 

AYIP EDİYORSUNUZ DEDİLER

Rakip takım teknik ekibiyle tanışıyorum. Dostluğumuz da var. Kulübeyle problem yaşamadım. Maç içinde oyuna konsantre olduğum için orada ne olduğunu görmedim. O gol olurken, oyuncu değişikliğiyle ilgili yardımcı antrenörle görüşüyordum. Ben de anlamadım nasıl olduğunu. Olayı anlamaya çalışırken “Ayıp ediyorsunuz” dediler. Olayı çözmeye çalışıyordum.

 

BU YOLU HEP BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ

İnsanların canları yanınca böyle tepki göstermesi normal. Yumuşak yumuşak anlatmaya çalıştım. Belli yerden sonra sessiz kalamayız. Gereken cevabı veririz tabii ki. İşin en güzel yanı bugün aldığımız 1 puan bizi sezon sonuna ulaştırabilir. 2 maçta 6 puan aldığımızda yüzde 99 sezon sonu hedefine ulaşacağız. Pes edecek, teslim olacak halimiz yok. Kimsenin kırılgan olma lüksü yok. Sezon sonu hedefine ulaşmak için beraber yürümemiz gereken bir yok var ve hep birlikte yürüyeceğiz.

 

Spor41

 

 

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo

Yazan: Karahan

Eyüp spor karşısında karakterli inanan savaşan nerede ve nasıl bir takımda oynadıklarını bilen bir 11 le çik,bırak artık duygusallığı elindeki malzeme belli seni hedefe kim ,kimler götürür ona bak siyahi oyunculara pek bağlı kalma bu Babacar olsa bile onlar bu şehirde gelip geçici bizim ruhumuzdan anlamazlar daha nerede olduklarının farkında bike değiller, Kubilayi,yiğit aliyi ,kaptanı ,atillayi,benhur ,kolovosu,mehmet taşı, al karşına konuş sana sadece bunlar maç kazandırır.

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:06
05:25
13:15
17:15
20:44
22:43