Fırat Gül: Kastamonu maçındaki artılarımız takım birlikteliğimiz olacak
07 Aralık 2022 15:32

Fırat Gül: Kastamonu maçındaki artılarımız takım birlikteliğimiz olacak

Kocaelispor Teknik Direktörü Fırat Gül, Kastamonuspor maçının kolay geçmeyeceğini belirtti ve bu maçtaki en büyük artılarının takım birlikteliği, dinamizmi ve kenetlenmesi olacağını vurguladı.

 

ETİMESGUT’UN HIZLI ATAĞA ÇIKMASINA ENGEL OLDUK

Sözlerine 4-0 sona eren Etimesgut Belediyespor galibiyeti ile başlayan Fırat Gül şu şekilde konuştu: Skor olarak rahat geçen bir maç olarak gözükse de hazırlık aşaması zahmetliydi. Çünkü rakibimiz hızlı ataklarla sonuca giden bir takımdı. Yediğimiz gollere baktığımızda bu konuda biraz sıkıntılarımız vardı. Maçın başından sonuna kadar rakibin kontra atağa çıkmasına engel bir strateji ile oynamak zorundaydık ve 90 dakika boyunca bunu iyi uyguladık. Oyunumuz, skora da yansıdı.

 

FUTBOLDA BUNLAR VAR

Bir tane de penaltı kaçırdık. Ancak futbolculara söylediğim bir şey var. Penaltı, gol kaçabilir, her türlü hata yapabilirsiniz. Oyunda bunlar var. Ancak benim için daha önemli bir kriter var. O da futbolcuların çabası. Sabrettikleri efor, takımın daha iyi olması için gösterdikleri gayrettir. İşin bu tarafında herkesten memnunum. İnşallah bundan sonraki süreçte de bu çaba ile oynamaya devam edeceğiz.

 

GEVŞEME LÜKSÜMÜZ YOK

Hem rakibin konumu hem de bizim hedefimizden ötürü Kastamonu maçı kolay geçmeyecek. Güçlü ve bize sıkıntı çıkarabilecek tarafları var. Bizim de rakibimize üstünlük kurabileceğimiz taraflarımız var. Maça en iyi şekilde hazırlanacağımızı düşünüyorum. Bir de alt sıralardaki takımlar üstteki takımlara ciddi direnç koyabiliyor. O yüzden gevşeme ve yaptığımız için ciddiyetinden uzaklaşma lüksümüz yok. Bugüne kadar nasıl hazırlandıysak aynı ciddiyetle çalışmaya, yolumuza devam etmeye devam etmeliyiz.

 

İŞ BİTMEDİ

Lider olduk ama iş bitmiş değil. Lig uzun, önümüzde 19+2, 21 maç bulunuyor. Benim bazı yaklaşım şekillerim var. Takımımız da bunu iyi biliyor. Rakiplerin maçlarıyla ilgili kesinlikle yorum yapmam yani şu kaybetsin, bu kazansın demem. Her zaman bizim alacağımız sonuçları önemserim. Çünkü bizim skorlarımız bizi bir yere taşıyacak. Maç maç gidiyoruz. Önümüzdeki maçımız Kastamonu maçı ve oradan istediğimiz sonucu almak için nasıl oynamamız gerekiyorsa o şekilde oynayıp şehre dönmek istiyoruz. Bu maçta da en büyük artımız da takım birlikteliğimiz, dinamizmimiz ve kenetlenmemiz olacak.

 

Spor41 - Ali KÖKSAL

Güncelleme: 07 Aralık 2022 16:32
YORUMLAR
  • Toplam 1 yorum
Karahan 17:51 - 07 Aralık 2022

Başkan bazı maçlar vardır primi hak eder bence bu mac tam primlik maç Kastamonuyu da yenersek alıp başımızı gideriz izibkimse tutamaz onun için istikrar için bu mac çok önemli, dosta güven vermeye, rakipler korku salmaya devam .Şampiyonluk adına yolumuz açık olsun .Simdi söz sende Başkan yap bir güzellik .

1 Beğenmedim
X