Fırat Gül: Son 2 maçımızı da kazanmak istiyoruz
14 Mayıs 2023 11:27

Fırat Gül: Son 2 maçımızı da kazanmak istiyoruz

Kocaelispor Teknik Direktörü Fırat Gül, Kastamonuspor maçı öncesinde kalan iki maçı da kazanmak istediklerini belirtti ve “Önümüzde iki maç var. 1 puan bizi şampiyon yapıyor. Ancak biz maçlara bu şekilde bakmıyoruz. 2’de 2 yaparak sezonu tamamlamak amacındayız” diye konuştu.

 

BUNLAR KOLAY ŞEYLER DEĞİL

Kocaelispor’un güçlü bir camiaya sahip olduğunu vurgulayan Fırat Gül şu şekilde konuştu: Yorucu ve hakikaten zor bir sezondu. Çünkü camia yıpranmıştı. Uzun yıllardır hep mücadele etmiş, yukarıya tam çıkarken tekrar bir adım geri atmış bir Kocaelispor… Camia, kulüp, taraftar ve şehir anlamında her camianın kaldıracağı şeyler değil. Kocaelispor zoru başaran bir camia olduğunu gösterdi. Zaten güçlü camialar böyle zor zamanların altından kalkmasını çok iyi bilir.

 

MANTALİTEMİZDE BİR DEĞİŞİKLİK YOK

Önümüzde iki maç var. 1 puan bizi şampiyon yapıyor. Ancak biz maçlara bu şekilde bakmıyoruz. Kocaelispor'un sezonun başında söylediği bir şey vardı. Kocaelispor çıktığı her maçta üç puana talip olarak çıkacaktır. Biz bu maçta da üç puana talibiz. Bundan sonraki Ankara Demirspor maçı için de geçerli bir durum bu. Mantalitemiz hep bu oldu. Çok şükür bugüne kadar da getirdik. Bundan sonra yapmamız gereken tek bir şey var, bu maçlardan istediğimiz skorları alıp yani resmi anlamda kazanıp, kupayı Kocaelispor müzesine dahil etmek.

 

BİR ŞEKİLDE GELECEKLERDİR

Kocaelispor camiasının Kastamonuspor maçında kenetleneceğini, herkesin bir şekilde işinden, eşinden, evinden kendi ticarethanesinden veya bağlı olduğu kurumdan bir şekilde bir fedakarlık yaparak bu maça geleceğini düşünüyorum. Çünkü Kocaelispor taraftarı takımına çok bağlı. O tarihi günde de inşallah bizimle beraber olacaklar. Herkesin maça gelmek istediğini gelen mesajlarda görüyoruz.

 

KULÜP ELİNDEN GELENİ YAPTI

Yeniden maç saatinin değişmesi için talepler de var. Ama emin olun elimizden ne geldiyse sonuna kadar yaptık bu konuda. Federasyonun en üst mevkileriyle bile birebir görüşmeler yapıldı ancak kabul görmedi. Tabii gönül isterdi ki gece maçı olsun, akşam herkes orada olsun, daha çok taraftarımız olsun. Ama inanıyorum ki stadı bir şekilde dolduracağız.

 

EN KÖTÜ GÜNLERİ HESAP EDEREK TRANSFER YAPTIK

12 yıl yardımcı antrenörlük yaptım. Bunu uzun süresi 1. Lig  seviyesinde, birkaç  senesi  2. Lig’de…  Süper Lig seviyesinde de yardımcı antrenörlük yaptım. Daha sonra ise beş 1. Lig takımında teknik direktörlük yaptım. Şunu söyleyeyim. Elimizdeki oyuncu kadrosunu biz sezon başında toparlarken bütün o düşüşleri, yaşayabileceğimiz kötü günleri, performans kayıplarını, bunların hepsini hesaba katarak oyuncu transferi yaptık.

 

YAPABİLİRDİK

Oyuncuların içinde kaleci Gökhan'dan, Okan'a kadar bütün oyuncular dahi. Bunların hepsini hesapladığımız için sezon başı şunu söyledim. 2. ligde şampiyonluğa oynamış, geçen senelerde şampiyonluk yaşamış oyunculardan da bir takım kurabilirdik. Böyle bir alternatifimiz de vardı ve bunu kurarken şöyle bir sonucu olur. Şampiyon olabilirsiniz, belki şampiyonluğa da gidebilirsiniz. Bunu yapan takımlar var ve şampiyon olamadılar. 

 

RİSK ALDIK

Bu işin bir garantisi yok. Biz risk alacaksak şu anlamda risk almalıyız dedik. Kuracağımız takımın en az yüzde 60'ı, 70'i bir sonraki sene iskelet oluşturabilecek oyunculardan kurulmalı. Bunun da bir riski vardı. Üst liglerden gelen oyuncuların, bu ligde oynanan futbol biraz daha farklı olduğu için bir adaptasyon problemi olabilir diye bir risk aldık.

 

KOCAELİSPOR HEP BASKIN TARAF OLDU

Düşüşlerin olduğu yerde performansı iyi olan oyuncular ön plana çıktı. Bazen bir golle maçlar kazandık, deplasmanlarda pozisyon vermedik. Bazen iç sahada daha farklı skorlar aldık, bazen oyun gel git şeklinde oldu ama ligin geneline baktığımızda Kocaelispor hep baskın,. kazanmaya çalışan taraf oldu. Hep bir şekilde golü bulup maçı kazanmak isteyen taraf oldu.

 

GÜÇ ALDIK

Sezon içinde de şunu söyleyeyim. Takımımızın karakter yapısı ve bizim burada sağlamış olduğumuz sosyal birliktelik bizim en büyük gücümüz oldu. Ve bunun yanı sıra oyuncuların taktiksel sadakati hangi oyuncuyu oyuna dahil edersek biz ne söylediysek onu yapmaya çalıştı. Bunların hepsi ekstra motivasyon ve saha içinde güç verici unsurlar. Biz buralardan çok büyük güç aldık. Taraftarımızdan çok büyük güç aldık. Yönetimimiz her zaman bizim destekçimiz oldu. E tabii bunlar da birleşince şampiyonlukları bir şekilde kazanıyorsunuz.

Güncelleme: 14 Mayıs 2023 11:28
BENZER HABERLER
Başak Yemek
Arslan Teknik
X