Fırat Gül: Ülkemizin ortak acısı
11 Şubat 2023 14:45

Fırat Gül: Ülkemizin ortak acısı

Kocaelispor Teknik Direktörü Fırat Gül, Kahramanmaraş depreminin ardından büyük bir yıkım yaşandığını belirtti. Tüm ülkenin büyük acıya ortak olduğunu ifade etti.

 

KOLAY KOLAY ATLATILAMAZ

Milletimizin başı sağ olsun, ülkemize geçmiş olsun. Afet, kelimelerle tarif edilebilecek bir şey değil. Elimizden bir şey gelmiyor. O bölgelere de gidemiyoruz. Bir şekilde katkı sağlamaya çalışıyoruz ama bir yere kadar tabii ki. Sonuç olarak çok hepimiz çok üzgünüz. Bu kolay kolay atlatılacak bir travma değil. Allah herkesin yardımcısı olsun. Hala göçük altında olanlar olduğunu duyuyoruz.

 

ÇOK DOSTUMUZ, ARKADAŞIMIZ VAR

Dört gün geçti, hayata tutunmaya çalışanlar var. Minimum zayiatla göçük altında kalan, hala yaşama umudu olan bütün vatandaşlarımızı kurtarırız inşallah. Tek temennimiz bu. Futbolun içinde olduğumuzdan dolayı o bölgelerde çok çalıştım. Şanlıurfaspor gibi Gaziantep gibi takımlarda görev aldım. Oralarda çok tanıdıklarımız var. Çok şükür birçoğundan iyi haber aldık.

 

FUTBOL KONUŞMAK İSTEMİYORUM

Bazı ulaşamadıklarımız var. Sonuç itibariyle hepsi bizim milletimizin birer ferdi. Yakınımız olsa da olmasa da, akrabamız olsa da, olmasa da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin bu acıya ortak olduğunu düşünüyorum. Artık kelimeler de kifayetsiz kalıyor. Umarım en kısa zamanda bu zorlukları atlatırız. Futbol konuşmanın da bugünlerde çok doğru olduğunu düşünmüyorum. Konuşmak da istemiyorum.

 

ALINACAK HER KARARA SAYGILIYIZ

Şu an tabii ki, yani olaylardan uzak bir coğrafyadayız, olayların tam içinde değiliz. Oralarda çok yakın arkadaşlarımız, futbolcu kardeşlerimiz, antrenör arkadaşlarımız var. Bunlardan aldığımız bilgiler hiç iç açıcı değil. Sonuç olarak federasyon bir karar alacak, bazı değişiklikler yapacak, belki ligden çekilmeler olacak. Bir sürü karar alınabilir. Bu kararların bazıları kimi takımlara dezavantaj, kimi takımlara avantaj gibi olabilir. Sonuç itibariyle biz Kocaelispor olarak alınan her karara saygı duyacağız.

 

Spor41

Güncelleme: 11 Şubat 2023 14:47
X