Genel kurulda iki önemli oylama yapılacak
01 Aralık 2022 14:35

Genel kurulda iki önemli oylama yapılacak

Kocaelispor’un pazar günkü Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu’nda iki kritik oylama yapılacak. Bu oylamalar cari dönem değişikliği ve kulüp adına kurulması planlanan şirket için gerçekleşecek.

 

GENEL KURULDAN YETKİ İSTENECEK

Normalde Kocaelispor’da cari dönem 1 Ocak – 31 Aralık tarihleri arasıydı. Genel kuruldan sonra cari dönem o yılın 1 Haziran’ında başlayacak ve ertesi yılın 31 Mayıs’ında sona erecek. Kısacası bu cari dönem o yılın futbol sezonunu kapsayacak. Öte yandan genel kurulda oylanacak maddelerden birisi de kulübün şirketleşme aşaması olacak. Kocaelispor’un ihalelere katılma ya da verilen bir işletmeyi yönetmesi için gerekli olan şirketin kurulması için genel kuruldan yetki istenecek.

 

KENDİSİ YÖNETECEK

Kocaeli Sportif Yatırımları AŞ. ya da benzer isimli bir şirket kurulması yönündeki madde oylamaya sunulacak. Hal böyle olunca yeşil siyahlıların sıcak paraya ulaşmasının yolu kısalacak. Örneğin, an itibari ile Kocaelispor’u Sevenler Derneği’nin işlettiği otoparklar, Kocaelispor adına kurulacak olan şirket tarafından yönetilecek ve hesapları tamamı ile bu şirket tarafından kontrol edilecek.

 

Spor41

Güncelleme: 01 Aralık 2022 14:38
X