Güvenç Kurtar: Rekorlar kırılmak içindir
14 Mayıs 2023 11:29

Güvenç Kurtar: Rekorlar kırılmak içindir

Kocaelispor’un 1990’lı yıllarda ülkeye damga vurduğu süreçteki teknik direktörü olan Güvenç Kurtar, Nokta Gazetesi’ne bu sezon kırılması olası puan rekoru ile ilgili konuştu.

Kocaelispor 1991-92 sezonunu 83 puanla tamamlamış ve şimdiki adıyla Süper Lig’e yükselmişti. Yeşil siyahlılar bu sezonun bitimine 2 maç kala 81 puana ulaştı. Kocaelispor kalan 2 maçta en az 3 puan alırsa 83 puanlık rekoru kırmış olacak.

 

ÇOK MUTLUYUM

Sözlerine 11. Altın Kiraz Futbol Turnuvası’ndaki ortam ile ilgili başlayan Kurtar şu ifadelere yer verdi: Metin kardeşime gerçekten çok teşekkür ediyorum. Büyüklerimizi, küçüklerimizi, arkadaşlarımızı görüyoruz, beraber oluyoruz. Eski futbolcularımızla karşılaştık… İnanılmaz keyifli… Çok mutluyum. Kocaelispor bambaşka. Böyle organizasyonlar senede birkaç kez olsun. En azından bir araya gelmek için bahane bulalım.

 

BANA SENİNLE GEÇEN YILLARIM YETER

Sabah 7’de İzmir’e gideceğim ancak yine de geldim ve bu ortamda yer aldım. Biz eser var… “Dediler zamanla hep unutulur sevgiler… Olsun, bana seninle geçen yıllarım yeter” Kocaelispor benim için her zaman bu şekilde kalacak. Şampiyonluğundan ötürü kutluyor, başarılar diliyorum. İnşallah Süper Lig’de de şampiyonluğa oynayacağı günlere yelken açar.

 

34 MAÇTA 83 PUAN TOPLAMIŞTIK

Rekor konusuna gelince. Rekorlar kırılmak için var… Kırılsın tabi… Ortada bir başarı var ve emeği geçen kim varsa tebrik ederim. Bizim zamanımızda takım sayısı daha azdı. 1. Lig’de 3 grup vardı. 3 grubun şampiyonları şimdiki Süper Lig’e alınıyordu. 1991-92’de grubumuzda 34 maçta 83 puan toplamıştık. 90’a yakın gol atmış ve 20 küsür gol yemiştik. İkinci sırada Zeytinburnu ile aramızda 20’den fazla puan farkı vardı ve o lig şimdiki 1. Lig’di.

 

BUNUN DA HATIRLANMASI GEREKİR

1992-93 sezonunda ise Süper Lig 16 takımlıydı. Şimdi baktığımızda 19 takımdan 38 maç oynanıyor. Şunu da camianın hatırlaması gerekir. Türkiye Süper Lig tarihinde ilk yarı itibariyle en fazla gol atan ve en az gol yiyen takım Kocaelispor’du. 15 maçta 40 gol atmış ve 14 gol yemiştik. İnanıyorum ki o günler geri gelecek.

Güncelleme: 14 Mayıs 2023 11:33
BENZER HABERLER
KOTO
X