İlter Kasap: Bu sesi duyun
30 Haziran 2023 22:41

İlter Kasap: Bu sesi duyun

Kocaelispor’da ve Darıca Gençlerbirliği’nde bir dönem sportif direktörlük yapan İlter Kasap, daha önce çalıştığı Kahramanmaraşpor’da da çalıştı. Deprem bölgesi Kahramanmaraş’ta profesyonel bir futbol kulübünün şehri temsil etmesi gerektiğini belirten İlter Kasap şu düşüncelere yer verdi.

 

GEÇMİŞİ KAHRAMANLIKLARLA DOLU

Kahramanmaraş sporu üzerine tespitlerim ve beklenti. Bir kez daha düşünelim Geçmişi kahramanlıklarla dolu, hamuru samimiyet ve sevgi dolu bir şehir Kahramanmaraş… 2011 yılında tanıştığımızda tam 24 yıl şampiyonluğa hasret, aç bir futbol taraftarının gözlerindeki, yüreklerindeki o açlığı görmemek için kör olmak lazım.

 

İSTİKLALSPOR’UN BAŞARISI

Başlayan yeni sezon üst üste yaşanan şampiyonluklar ve 1. Lig… Sonrasında “Biz yaparız” mantığı ve geriye dönüşün hakim olduğu düşünce… Düşülen ligler, kurulan İstiklalspor’un başarısı ve yaşanan deprem! Federasyon kararı ile profesyonel lige tutunan Kahramanmaraşspor ve profesyonel lige alınan İstiklal spor.

 

FUTBOL SEVDALILARINI ÜZEN DAVRANIŞ

Kaybedilen canlar yıkılan koca bir şehir, depremde yıkılmayan çürük raporu verilen, deprem sonrasında yıkımına karar verilen 12 Şubat Stadı ve yıllarca yeni stadyum diye bağıran Kahramanmaraşspor sevdalılarının deprem sonrası tek beklentileri vardı, o da en az 1 takımlarının lige katılması. Tesis yok, çalışacak yer yok, kalacak yer yok bahaneleri arasına sıkışan düşüncenin TFF’ye vermiş olduğu lige katılmama dilekçeleri, tüm Kahramanmaraş futbol sevdalılarını üzen bu davranış.

 

UNUTMAYALIM

Evet, 6 Şubat’ta çok büyük acılar yaşadık, aşklarımızı canlarımızı, sevdalarımızı, kaybettik. Unutulmaz… Kimse unutmak da istemez, unutmayalım da… Bir şekilde bu şehri, sporunu ayağa kaldırmak, bu şehri idare edenlerin, akil insanların ve yöneticilerin yapması gereken tesis yokluğunu, sahayı, gelmeyecek denilen futbolcuyu düşünen herkese, bu şehrin sporunda katkısı olan bir insan olarak, altını kalın kalın çiziyorum!

 

BU ŞEHİR HIZLA SPORA YÖNLENDİRİLMELİ

Deprem sonrası her sokağını karış karış gezen insanlarla konuşan, fikirlerini soran, paylaşan, fikir ve düşüncelerini alan biri olarak söylüyorum. Bu şehir çok hızlı spora yönlendirilmeli, lige katılmalı. Deprem psikolojisini unutturacak en iyi tedavi futbolun insanları bir araya getirmesi, tribünde buluşması ve deplasman heyecanı. En güzel örnektir daha önce çalıştığım Kocaelispor…

 

TERTEMİZ BİR KULÜP

Eğer “Biz bunu yıl başaramayız” düşüncesinin içine sığınıyorsanız, yanlış yaparsınız. Seneye hangi tesiste, hangi sahada oynayacaksınız? Bir yılda kaç tane tesis yapılacak? İstiklalspor tertemiz ve borcu olmayan bir kulüp. Bu kulübü bana devredin, ben bütün ekonomisini karşılamayı, lige bu sezon katılmayı vaat eden Kahramanmaraşspor’un eski yöneticisi ve saygın bir iş adamı, aynı zamanda eski bir öğretmen, öğretici Mustafa Gök…

 

MUSTAFA GÖK’ÜN SESİNE KULAK VERİN

Yazımın başında söylemiştim 24 yıl şampiyon olamayan bir Kahramanmaraşspor, bizden sonra alınan peş peşe şampiyonluklar. Kahramanmaraş İstiklalspor’u yöneten arkadaşlar, Sayın Kahramanmaraş Belediye Başkanı, şehrin durumu ortada, Kahramanmaraş sevdalısı bir edeniz olarak, bu arkadaşınızın, bu şehre hizmet etmek isteyen Mustafa Gök’ün sesine kulak verin.

 

KAHRAMANMARAŞ’IN DA ADI OLSUN

Bu kulüp tüm Kahramanmaraş’ın ve spora heyecanı aç 10 yıldır başarı bekleyen, depremi iliklerine kadar yaşayan tüm Kahramanmaraşlıların… Yeni sezonda Kahramanmaraşspor’un da adı olsun, yarışsın, yeni bir heyecan, bir beklenti olsun… Belli mi olur, belki de şampiyon olur. Sayın Gök ve ben  tüm taraftar hazır ve beklenti içerisinde.

 

KAHRAMAN ŞEHRİMİZE HEPBİRLİKTE SARILALIM

Kahramanmaraş’ın sporu için atın bir adım, hep beraber Kahramanmaraş’ımıza katkı yapalım. Beklenti çok büyük. Yıkılmış, acılarla dolu her sokağında, anıların yaşandığı her noktasında, beklentinin büyük olduğu “Kahraman” şehrimize hep beraber sarılalım, şehrimizi sahiplenelim… Bu borç bizi, hepimizin… Sadece destek olalım…

 

EN AZ 1 TAKIMLA

Sokak sokak gezip, yolda yolumu kesen, yanıma gelen tanıdığım tüm Kahramanmaraşlı spor adamı olanların ya da olmayanların, taraftarın sesi ve düşünceleri. Lige en az bir takımla katılalım, katılmamız lazım. Gittim, gördüm, konuştum, dinledim,sordum ve yazdım.

Güncelleme: 30 Haziran 2023 22:41
X