İlyas Kubilay Yavuz: Birlikte başaracağız
05 Mayıs 2023 15:17

İlyas Kubilay Yavuz: Birlikte başaracağız

Kocaelispor'un etkili orta saha oyuncusu İlyas Kubilay Yavuz, basın mensupları ile bir araya geldi. Yavuz, Etimesgut maçını kazanacaklarını ve şampiyonluğu Fethiye Caddesi’nde kutlayacaklarını belirtti

 

RAKİPLERE BAKACAK DURUMUMUZ YOK

İlyas Kubilay, basın mensuplarına şu açıklamaları yaptı: Moral olarak çok iyi bir durumdayız. Allah'a şükür iki haftada çok kritik dönemeçleri galibiyetle atlattık. Artık zaten ligin son haftalarına gelindiğinde oyundan ziyade skor odaklı olmak gerekiyor. Biz daha kompakt daha garantici bir oyunla iki haftadır istediğimizi aldık. Yani rakiplere bakacak bir durumumuz yok. Allah'a şükür kendimiz bu işi bitirebiliriz. O yüzden biz bu hafta bu maçı alacağız. Taraftarlarımız da gelecek. İyi bir göç olacak inşallah. Hep birlikte başarıp şampiyonluğa bir adım daha yaklaşacağız.

 

ÇİFT YÖNLÜ OYNAMAYA ÇALIŞIYORUM

Bu sezon çift yönlü oynamaya çalışıyorum. Bunu oynarken hücuma katkım biraz az oluyor. Çünkü fizik olarak kendimi geliştirmem gereken noktalar var, farkındayım. Ama savunmaya biraz daha önem göstererek bu sezonu bitirdim diyebilirim. Yani ön taraftaki arkadaşlarımıza daha fazla yardımcı olmak istedik. Ama dediğim gibi son haftalarda daha fazla şut fırsatı geldi. Ben de vurdum. Kötü vurduğum vuruşlar da vardı ligin ilk bölümünde. Bu ara daha iyi gidiyor. İnşallah önümüzdeki haftalarda daha iyi bir şutlar atarım.

 

TAKIM HEDEFE GİTSİN BANA YETER

Takımımız için galibiyet için elimden ne geliyorsa yapıyorum. Tabii ki de katkı vermek isterim. Ama artık o olgunluğa eriştiğime inanıyorum. Skor katkısı yapmasam dahi, takım hedefe gidiyorsa benim için ortada bir problem yoktur. Çok şükür ki her şey yolunda gidiyor. Iyi bir süreçteyiz. Hocamızın da bize kattığı çok şey var. Taraftarlarımızla birlikte iyi bir bütünleşme yaşadık son dönemde. İnşallah bunu şampiyonlukla taçlandırıp hep birlikte Fethiye Caddesi'nde kutlayacağız.

 

DUYGULAR FARKLI

Kocaelispor taraftarı sıradan bir taraftar değil. Maça etki edebilecek, maçın skorunu değiştirebilecek güce sahipler. Gerçekten maçın içinde bize destek verdiklerinde içeride hissettikleriniz başka duygular oluyor. Yani taraftarın itici güç olduğu gerçeğini hissediyoruz. Bunu bu haftaki maçta çok net hissettik.

 

FUTBOLUN YÜZDE 80'İ PSİKOLOJİK

bir varsa iki koşabiliyorsun. Çünkü futbolun bence yüzde 80'lik kısmı psikolojik, mental kısım. Yüzde 20'lik kısım yeteneğe, taktik disiplin oluşturuyor. Bizim psikolojimiz iyi olduğu zaman, taraftarla bütünleştiğimiz zaman bileğimiz zor bükülür. Bu hafta inşallah güzel bir göç bekliyoruz biz de. Çünkü şampiyon olma ihtimalimiz de var. Orada şampiyonluk kutlama ihtimalimiz var. İmkanı olan herkes gelsin. Birlikte bu sevinci yaşayalım.

 

Güncelleme: 05 Mayıs 2023 15:18
X