İşte bizim kafamız! İzmit Kafası!
Kocaelispor
29 Nisan 2021 Perşembe 20:02

İşte bizim kafamız! İzmit Kafası!

İzmit Belediyesi’nden bir başarılı iş daha. İzmit Kafası B’olum dergisi çıktı. Spordan sanata, kültürden tarihe birçok özel bilgiyi barındıran dergi İzmitlilerin beğenisine sunuldu.

 

PROTOKOLDEN YOĞUN İLGİ

Kocaelispor’un 55. Kuruluş yıldönümü ve 24 Nisan Dünya İzmitliler Günü’nde yayın hayatına başlayan İzmit Kafası dergisinin lansmanı hayli görkemliydi. İzmit Belediyesi’ne ait olan Yahyakaptan’da bulunan Gülümse Kafe’de gerçekleşen tanıtıma İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı,  CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Filiz Coştur, CHP Eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, İzmit Belediyesi Kadın Basketbol Takımı Başkanı Uğur Koştur, Kocaelispor’un yöneticilerinden Bekir Halefler, eski yöneticilerden İsmail Kolaylı, Kocaelispor’un eski futbolcularından Kaan Dobra, meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, gazete genel yayın yönetmenleri ve davetliler katıldı.

 

 

İZMİT’İ VE İZMİTLİYİ ANLATIYOR

Tanıtım toplantısında ilk olarak eski Futbolcu Kaan Dobra  sahneye çıktı ve katılımcıları selamladı. İzmit’te bir futbol okulu açarak İzmit’te hayatına devam eden Romanyalı futbolcu derginin ilk sayısına röportaj verdi. Program Gül Özgüner’in İzmit Türküleri ile devam etti. Programın devamında İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet dergiyi kamuoyuna tanıttı. Edebiyat-sanat ve kültür alanındaki çalışmalarımıza İzmit Kafası B’oolum ile bir yenisini daha eklemiş bulunuyoruz diyerek konuşmasına başlayan Başkan Hürriyet, “Ama pandemi var diye de kültür ve sanat faaliyetlerini hiçbir zaman ikinci plana atmadık, atamazdık. İzmit’i İzmitliyi anlatan, okuduğunuzda İzmit’ten bir şeyler bulabileceğiniz, hatta her okuduğunuzda ayrı bir detay yakalayabileceğiniz çok güzel bir yazın örneği, çok özel bir dergi, İzmit Kafası” ifadelerini kullandı.

 

 

KENDİSİNİ KABUL ETTİRECEKTİR

İsmi gibi özel bir gün olduğunu ifade eden Hürriyet, “Bildiğiniz gibi 24 Nisan1966 tarihi İzmit’in kentlilik bilincinin oluşmasında, aidiyet duygusunun artmasında büyük rolü olan Kocaelispor’un kuruluş günü. Kocaelispor’un doğduğu İzmit’imizde tarihe bir not daha düşmek istedik ve 24 Nisan tarihini Dünya İzmitliler Günü olarak ilan ettik. İzmitlilik aidiyetinin gelişmesine katkı sunacak ve İzmitlilik duygusunu anlatacak. İzmit Kafası gerçekten de şahsına münhasır bir kafa. Aynı İzmitçe gibi. Nasıl artık İzmit Dili ve Edebiyatı literatürde yerini aldıysa, İzmitçe konuşulduğu zaman garipsenmiyorsa ve günlük dilin içinde yer aldıysa, İzmit Kafa Dergisi B’oolum da yayın dünyasına kendisini kabul ettirecektir” dedi.

 

 

TİTİZ OLMAK GEREKİYOR

Derginin göz boyamak için çıkmayacağını ifade eden Hürriyet, “Gerek yerel, gerek ulusal anlamda; edebiyatımızın ve sanatımızın değerli ustalarıyla, yeni filizlenmekte olan yetenekleri bir araya getirerek, nitelikli bir harman yaratmanın anlayışını taşıyacak. İzmit Kafası dergisini İzmit Belediyesinin çocuğu olarak görüyorum. Bir yerel yönetimin çıkaracağı dergi olunca elbette son derece “titiz” olmak gerekiyor. “Titiz” olmak diyoruz; çünkü bugüne kadar, İzmit Belediyesi olarak her çalışma sahamızda olduğu gibi, kültür-sanat anlamında da sayısız başarıya imza attık ve atmaya devam ediyoruz. Aynı imzayı, çıkardığımız edebiyat-sanat ve kültür dergisi İzmit Kafası ile atmak istiyoruz” dedi.

 

 

YOK, YOK

Sözlerine dergi içeriğini anlatarak devam eden Hürriyet, “Dergimizin içeriğini de az önce gördüğünüz gibi Alternatif Rock grubu Redd’in solistleri İzmitli kardeşler Doğan ve Güneş Duru, ünlü tiyatro oyuncusu Ragıp Savaş röportajlarını okurken çok zevk alacaksınız. Ayrıca Kocaelispor’da 10 sezon forma giyen ve artık Kocaelispor’un efsanelerinden olan Dobrowski yani Kaan Dobra’dan İzmit’i okuyacaksınız” şeklinde konuştu.

 

DİĞER HABERLER

Kıymetini bilediğimiz ADAM… Adnan Dinçer!

Kocaelispor, Dinçer’in kalbinde büyük bir yara açtı ve deneyimli teknik adam o günleri düşündükçe kalbindeki o yara hala kanıyor.  Kocaelispor’un Adnan Dinçer’e manevi borcu çok fazla. Kocaeli basın tarihinde Adnan Dinçer’i ilk kez bu kadar detaylı bir şekilde sizlere aktarmanın gururunu yaşarken, dinlediklerimiz karşısında bir o kadar üzüldüğümüzü de belirtmek istiyoruz.  İşte gerçek bir futbol emekçisi…Kocaelispor’da bir döneme damga vuran değer…Adnan Dinçer! 

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:45
05:44
13:08
17:02
20:11
21:56