Kerem Yıldırım: Aklımdan hiçbir zaman çıkmayacak
11 Şubat 2023 16:14

Kerem Yıldırım: Aklımdan hiçbir zaman çıkmayacak

Kocaelispor’un eski futbolcularından, Bölgesel Amatör Lig 2. Grup takımlarından Kahramanmaraş İstiklalspor’un formasını giyen Kerem Yıldırım tüm yaşananları Nokta Televizyonu’na anlattı. Kerem “Şuan yaşayan bir ölü gibiyim” dedi.

 

KENDİ İMKANLARIYLA ÇIKTI

Kocaeli İzmit’e bağlı Akmeşe Karaabdülbaki Köyü’ndeki baba evinde Nokta Medya’ya kapılarını açan Kerem Yıldırım ve ailesi zor günler geçiriyor. Bölgesel Amatör Lig 2. Grup takımlarından Kahramanmaraş İstiklalspor’da forma giyen Kerem, deprem anında kaldıkları yurdun çökmesi ile enkaz altında kalmış ve uzun uğraşlar sonucu kendi imkanları ile kendisini enkazdan dışarıya atmıştı.

 

NOKTA MEDYA İLE PAYLAŞTI

Babası Fahri Bey annesi Emine Hanım ve kardeşler Eren ve Emre, Kerem’e sağ salim kavuştukları için şükrederken, enkaz altında kurtarılmayı bekleyen vatandaşlarımız için dua ediyor. Kerem yaşadıklarını, babası Fahri Bey ve ağabeyi Eren Yıldırım ise duygularını Nokta Medya ile paylaştı.

 

PSİKOLOJİMİZ YERLE BİR

Bölgede daha önce de depremler oluyordu. Ancak dikkate almadık. Deprem olduğu esnada kendimi rabbime teslim ettim. Cem hocamın “Kerem” diye seslenmesi beni tekrardan umutlandırdı ve onun odasına kaçtık. Bina 6 katlıydı. İlk 3 kat yıkıldı, biz 4. kata kadar İndik ve zemine iyice yaklaştık. Arkadaşlarımın çığlıkları bizim psikolojimizi yerle bir etti. Ardından bir arkadaşımızın odasının camından atlayarak kurtulduk.

 

ALLAH RAZI OLSUN

Şoku atlattığım gibi hocamın odasına gittim. Ağabeyimi aradım ve iyi olduğumu söyledim. Sonrasında hatlar kapandı, iletişim bitti. Takımda samimi olduğum bir arkadaşım enkaz altındaydı. Ailesi haber alamadığı için Ankara’dan yola çıkmış. Arkadaşım 12 buçuk saat sonra enkazdan çıktı, hastaneden tedavi oldu, tesisten ayrıldık. Allah razı olsun beni bırakmak istemediler ve 7 kişi bir araca binerek Ankara’ya hareket ettik.

 

BUNA KONU BENİ ÜZDÜ

Enver kardeşim biraz rahatsızlanınca hastaneye kaldırdık. Mehmet Avcı ağabeyim sağ olsun, Kocaelispor zamanımda da maddi manevi hep yanımdaydı. Haber verince beni aldı Kırşehir’den aldı ve evime kadar getirdi sağ olsun. Kulüp anlamında ne yazık ki üzüldüğüm bazı şeyler oldu. Sezon başından beri manevi anlamda bir sıkıntımız vardı. Maddi olarak hiçbir sıkıntı yaşatmadılar ama manevi olarak o güveni hiçbir zaman hissedemedik.

 

BURHANETTİN’İN KOLUNUN KESİLME DURUMU VARMIŞ

Herkesin ailesi, çoluk çocuğu var, deprem hepimizi kırdı belki ama o günden bu güne kadar kulüpten hiçbir şekilde bizlere, hastalarımıza ulaşım sağlanamadı. Hakan ve Taner ağabeylerimizi kaybettik, devre arasında gelen 2001 Saruhan maalesef enkaz altında. Yalova’dan devre arasında gelen Kaan kardeşimiz ameliyata girmiş, hayati tehlikesi yok. Eski takım arkadaşımız Burhanettin enkazdan çıktı ama beli ve kolu kırıktı. Bilinci açıkken sağ tarafını hissetmediğini söylemiş. Diyalize bağlı, yoğun bakımda. Kolunun kesilme durumu varmış.

 

BEDENEN İYİYİZ, AMA?

Yaşayan bir ölü diye bir tabir vardır. Şu an gerçekten o durumdayım. 7 aydır kader birliği yaptığımız insanlardan bir kaçını kaybettik, bir kaçının ağır rahatsızlıkları var. Bedenen iyi görünebiliriz ama ruhen yok durumundayız. İçimiz gerçekten yanıyor. Bunu yaşayan bilir.

 

BABA FAHRİ YILDIRIM: KENDİMİ KAYBETTİM

Kerem’in babası Fahri Yıldırım düşüncelerini şu şekilde aktardı: Sabah 05.30’da televizyonu açtıktan sonra Kahramanmaraş depremini gördüm ve telefona sarıldım. Kerem’e ulaştım, 5-10 saniye konuşabildim. Ardından bizi bir telaş aldı. Kerem dışarıda mıydı, enkaz altında mıydı öğrenemedik. Kerem’i yanımızda görünce kendimi kaybettim. Çok iyi değildik. Allah’a şükürler olsun. 1999 depreminde Kerem 3 aylıktı, bir büyüğü 3, en büyük ağabeyi 6 yaşındaydı. Depremden sonra Karabdülbaki Köyü’ne yerleştik, bir daha da buradan çıkmadık.

 

AĞABEY EREN YILDIRIM: İÇİMİZE SU SERPİLDİ

Kerem’in büyük ağabeyi Eren şu ifadelere yer verdi: Sabah 5 buçukta babam kaldırdı. Gözleri dolmuştu. “Hayırdır” dedim. “Kahramanmaraş’ta deprem olmuş, kardeşine ulaştık” dedi. Emre’ye ulaşmış, iyi olduğunu söylemiş. Yüreğimize su serpildi. Durumu haberlerden takip ettik, endişemiz devam ediyordu. Akşam iletişim kurabildik, biraz daha rahatladık. Oradaki vatandaşlarımız gerçekten zor durumda. 1999 depremini yaşadık, çadırda kaldık. Şimdiki durum çok daha sıkıntılı gerçekten. Tarifi yok.

Güncelleme: 11 Şubat 2023 16:16
X