Kocaelispor – Balıkesirspor maçının önemli anları
02 Ekim 2022 10:18

Kocaelispor – Balıkesirspor maçının önemli anları

Kocaelispor, Kocaeli Stadı’nın zemini bakımda olduğu için Balıkesir ile Darıca'da karşılaştı. İşte bu maçın önemli anları.

 

DAKİKALAR

Dk.5: Kocaelispor'da Yusuf Cihat’ın ceza sahası sağ dışından yaptığı ortada, Samed Ali topu güzel kontrol etse de kaleye gönderirken Balıkesirspor savunması araya girdi.

 

Dk.8: Kocaelispor sağdan geldi. Mehmet Yılmaz yaptığı ortada altı pasta Okan boş pozisyonda topa dokunamadı. Pozisyonda savunmanın da topa teması vardı.

 

Dk.20: Kocaelispor Tayfun'un golüyle öne geçti. Sağ kanatta Mehmet Yılmaz çizgiye inip ortasını yaptı, Balıkesir defansının uzaklaştıramadığı topta, son olarak defans oyuncusu Sedat Dursun kafasıyla kalecisine dönmek istedi. Araya giren Tayfun, topu kalecinin sağından ağlara gönderdi. 1-0

 

Dk.36: Samed Ali ilk golün asistinin yapıldığı bölgeye yakın bir bölgeden Okan'ın önüne “Alda at” dercesine bir pas verdi. Altı pas içerisinde Okan topa dokundu fakat top sol kale direğinden döndü ve dışarı çıktı

 

Dk.44: Samed Ali sağ kanatta topu kontrol edip, rakip ceza sahasına doğru ilerledi, hareketlenen Okan'ın önüne güzel bir pas verdi. Fakat Okan'ın yaptığı vuruş dışarı çıktı.

 

Dk. 45: Kocaelispor Beykan’ın ceza sahası içinde düşürülmesi ile penaltı kazandı. Aynı futbolcu “Panenka” penaltısı ile fileleri gördü. “2-0”

 

Dk.78: Yaklaşık 40 metreden kullanılan serbest vuruşta, Tayfun kimsenin beklemediği anda topu kaleye gönderdi, üst direkten dönen top kaleci Yasin'in sırtına çarptı ve meşin yuvarlak 3. kez ağlara gitti.

 

Dk. 82: Kocaelispor'da, yaklaşık 35 metreden kaleyi cepheden gören bir noktadan kazandığı serbest vuruşta, Tayfun, İlyas Kubilay'a pas verdi. İlyas Kubilay da ceza sahası içerisindeki Cem'e pas verdi. Cem'in vuruşunda top savunmadan döndü.

 

Dk. 84: Sedat Dursun’un yaklaşık 25 metreden çektiği şutta Gökhan Değirmenci topu kornere gönderdi.

 

Dk.85: Balıkesirspor sol kanattan etkili gelmek istedi. Ceza alanına yapılan orta top savunmadan sekti ve topun düştüğü noktada Berat vardı, Berat’ın şutunda Gökhan topu kornere tokatladı.

 

Dk. 87: Balıkesir’de Oğuzhan uzaklardan kaleyi yokladı, Gökhan bu topu da sağına uçarak kornere gönderdi.

 

Dk. 88: Balıkesirspor'da Doğa çizgiye indi, dışarı çıkarttığı topta Andaç'ın şutu Diogo'dan döndü. Balıkesirli futbolcular bu pozisyonda penaltı bekledi.

 

Spor41 - Mert Cengiz

 

Güncelleme: 02 Ekim 2022 10:20
X