Kocaelispor: Alakamız yok
18 Ağustos 2023 13:31

Kocaelispor: Alakamız yok

Kocaelispor Kulübü, tepki ile karşılaşılan asılı posterlerin ardından gösterilen tepki ile ilgili açıklama yaptı.

 

TEPKİ GÖSTERİLMİŞTİ

Kocaelispor ile Manisa FK arasında oynanan maçta Kocaeli Stadı’na asılan posterler arasında Atatürk’ün olmaması tepki ile karşılandı. Kocaelispor Kulübü asılmış olan bayrak ve posterler konusunda bir takım yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmak için açıklama yaptı. Açıklamada bayrak ve posterlerin asılması konusunda Kocaelispor Kulübü ve Yönetiminin herhangi bir dahli ve bilgisi olmadığı belirtildi.

 

AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE

Dün akşam Kocaeli Stadyumu’nda oynanan Manisa FK müsabakasında stadyum içerisinde asılmış olan bayrak ve posterler konusunda bir takım yanlış anlaşılmaların konuşulduğu görülmektedir.

 

Öncelikle söz konusu bayrak ve posterlerin asılması konusunda Kocaelispor Kulübü ve Yönetiminin herhangi bir dahli ve bilgisi yoktur.

 

Posterlerin üzerinde yer alan temenniler, şu an görevde olan devlet görevlilerini içerdiği için Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün posteri bu kapsamda yer almamıştır. Söz konusu poster ve bayrakların asılmasında herhangi bir bayrak asma ve sıralama yönetmeliği gözetilmediği için Ulu Önderimizin posteri bu posterlerin arasında yer almamıştır.

 

Bu konu üzerinden Kocaelispor Yönetim Kurulu’na atılmaya çalışılan Atatürk düşmanı ithamlarını kesinlikle kabul etmiyoruz. Bizim Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e bağlılığımızı ölçecek bir kıstas yoktur, biz sonuna kadar Mustafa Kemal'in yolundan giden, onun askeri olmakla övünen Türk vatandaşlarıyız.

Güncelleme: 18 Ağustos 2023 13:32
X