Kocaelispor’daki hırsızlık olayının tüm detayları
08 Ekim 2023 21:48

Kocaelispor’daki hırsızlık olayının tüm detayları

Kocaelispor’da işe yeni giren bir malzemeci kısa bir süre sonra Gürcü futbolcu Beridze’nin ziynet eşyasını çaldı ve bir kuyumcuya sattı. Olay ortaya çıkınca malzemeci hem dayak yedi hem de kovuldu.

 

ANTRENMAN ÖNCESİNDE SOYUNMA ODASINA ASTI

Olay yaklaşık 1.5 ay önce gerçekleşti. Bir futbolcunun referansı ile işe giren malzemeci oldukça iyi çalıştı ve başta Ertuğrul Sağlam olmak üzere birçok kişinin gözüne girdi. Hatta bu malzemeciiçin prim verilmesi bile konuşuldu. Aynı gün antrenmanda yaşandı hırsızlık olayı. Gürcü futbolcu Giorgi Beridze soyunma odasına kolyesini ve yüzüğünü astı. Malzemeci bunu yerinden çıkardı ve Derince’deki bir kuyumcuya sattı.

 

VELİ BAŞKURT DEVREYE GİRDİ

Beridze durumu kulüp personeline bildirdi ve kolyesini bulamadığını, düşürmüş olabileceğini, bulan olursa kendisine vermesini istedi. Kocaelispor’un idari işlerden sorumlusu yöneticisi Veli Başkurt bu durumun ortaya çıkması için toplantı yaptı, çeşitli sorular sordu ve “Kuyumcular Derneği’ne kolyenin fotoğrafını gönderelim. Bir şekilde ortaya çıkar, o kolyeyi kuyumcuya kimin verdiği de öğrenilmiş olur” dedi.

 

KOLYE ESKİ HALİNE GETİRİLDİ, BERİDZE’YE TESLİM EDİLDİ

Ardından malzemeci durumu tesis müdürüne “Kolyeyi kuyumcuya ben verdim. Kırılmıştı, yaptırmak istedim” diyince mevzu öğreniliyor. Malzemeci Derince’de bulunuyor ve tesislere getiriliyor. Burada malzemeci ciddi dayak yiyor ve Veli Başkurt "Seni mahkemeye vermeyerek hayatının güzelliğini yapıyorum” diyor ve malzemecinin işine son veriliyor. Ardından kuyumcu parçaladığı kolyeyi eski haline getiriyor ve kolye tekrar Beridze’ye teslim ediliyor. 

 

Güncelleme: 08 Ekim 2023 21:49
BENZER HABERLER
X