Murat Aydın: Alt yapıya hizmet şampiyonluk kadarb önemli
03 Ocak 2023 17:47

Murat Aydın: Alt yapıya hizmet şampiyonluk kadarb önemli

Kısa KASKF olan Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Murat Aydın, Nokta Gazetesi’nin sorularını yanıtladı. Yeni yıl mesajı da veren Başkan Aydın tüm takımlara başarı dilediğinde bulundu ve sağlıkla ilgili müjdeli haberi kısa bir süre içerisinde vereceğini belirtti.

 

ÖNCELİKLE SAĞLIK DİLİYORUM

Sözlerine yeni yıl mesajıyla başlayan Başkan Aydın şu şekilde konuştu: Yaklaşık 10 gündür hastayım, yavaş yavaş iyileşiyorum. Bu nedenle 2023 yılının öncelikle tüm dünyaya sağlık getirmesini temenni ediyorum. Yeni yılda herkesin hedeflerine ulaşmasını, mutlu ve huzurlu olmalarını, liglerimizin centilmence geçmesini temenni ediyorum.

 

ALT YAPIYA DEĞER VERELİM

Malum… Herkes sezona başlarken hedef koyuyor ve bu hedefler de tabii ki şampiyonluk oluyor. Kimisi bu amacına ulaşıyor kimisi ise yolun sonunu göremiyor. An itibari ile şampiyon olan tüm takımları kutluyor, düşen takımlarımıza da geçmiş olsun diyorum. Tabii ki şampiyonluk istenir ama alt yapıya da dokunmamız gerekiyor. Ne yazık ki alt yapıyı unuttuk. Mutlaka alt yapıda başarılı olan, üreten kulüplerimiz var ve bence bu şekilde gelen şampiyonluklar daha anlamlıdır.

 

TÜKETME KONUSUNDA ACIMASIZ OLDUK

Futbolda öyle bir hale gelindi ki yaşı küçük yaştaki futbolcular bile yani 13-14 yaşındaki futbolcuların kafaları transfer dedikodularıyla karışıyor. Bu yapı çok doğru bir yapı değil. Gelişen teknolojiyle bilgiye ulaşma zamanı hızlandı, tüketme konusunda da acımasız olduk. Haliyle her şeyin yaşı düştü. Önemli olan sporun tüm paydaşlarının doğru yöntemlerle sistemi yönetmesidir.

 

BAL’DA İŞLER İYİ GİDİYOR

Sporun içindeki herkesin bir emeği var. Omuz omuza çalıştığımız unsurların arasında sağlıkçılarımız da var. Nasip olursa sağlık ile ilgili kısa zaman içinde güzel haberler vereceğim. Bölgesel Amatör Lig’de de ligler devam ediyor. Gebzespor 14. grubu lider bitirdi. Çok güzel işler yapan bir diğer takımımız Yuvacıkspor’un lider Silivrispor ile arasında 6 puanlık fark var.

 

ŞARTLARI ZORLAMALIYIZ

BAL’ın statüsünü iyi anlamak lazım. İnanın BAL’dan 2 takımı birden 3. Lig’e çıkarabiliriz. BAL 13 ve 14. grubun birincileri tek maç oynayacak, kazanan takım üçüncü lige çıkacak, mağlup olan takım ise bir kez daha kuraya girecek. Bu anlamda şartları olabildiğince zorlamamız lazım. 2. Amatör Lig’de de heyecan başlıyor. Takvim hayli yoğun ve bu yoğun maç trafiğinde herkese başarı diliyorum.

 

 

 

Güncelleme: 03 Ocak 2023 17:48
BENZER HABERLER
Başak Yemek
Arslan Teknik
X