Murat Aydın’dan ilginç çıkış: Siz de takmayın!
14 Mayıs 2023 12:16

Murat Aydın’dan ilginç çıkış: Siz de takmayın!

Kısa adı KASKF olan Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın, Kartepe Kulüpler Birliği’ne tahsis edilen yeni binanın açılışında konuştu. Aydın, Kocaelispor Kulüp Başkanı Engin Koyun’a hitap ederek “Cumhurbaşkanı’nın eleştirildiği bu ülkede, o hiçbir şeye bakmıyorsa, siz de hiçbir şeye bakmayın” dedi.

 

50 GÜNDE 53 PROJE AÇIKLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 50 günde 53 proje açıkladığını hatırlatarak sözlerine başlayan Murat Aydın şu şekilde konuştu: Engin başkanımız “Neler çekiyoruz” dedi ya… Hiç düşünmeyin başkanım, siz değerli hocam, siz de çok takmayın. Bu ülkede son 50 günde 53 proje açıklayan, yerli otomobili yapan, uçakları yapan, gemileri yapan, doğalgazı çıkaran, petrolü bulan bir Cumhurbaşkanı’nın eleştirildiği bu ülkede, o hiçbir şeye takmıyorsa, siz de hiçbir şeye bakmayın!

 

BÜYÜKLÜĞÜ YAŞATIYORSUNUZ

İnsan neden eleştirilir? Ürettikçe eleştirilir… Siz çok önemli bir iş yapıyorsunuz. Kocaeli’nin markasına, armasına 31 yıl sonra burada kupa kaldırma güzelliği, büyüklüğü yaşatıyorsunuz. Türkiye’nin her yanını geziyorum. Neden 1. Lig’de, Süper Lig’de değilsiniz diyorlar. İnşallah salı günü 1. Lig’de olduğumuzu söyleyeceğiz. Sizinle gurur duyuyoruz, emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum.

 

BU KENTTE 48 STADYUM YAPILDI

Bu ülkede çok önemli işler yapılıyor. Pazar günü genel seçim var. Bugün burada açılış yapıyoruz. Bu kentte 48 stadyum yapıldı. Kiminle yaptık, cumhurbaşkanımızın bu kente verdiği değer, bu kente verdiği imkanlarla yaptık… Önceki dönem Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu ile başlayan, Tahir başkanımızla ve ardından ilçe belediye başkanlarımızın destekleriyle sağlanan bir yapıyla yaptık.

 

GELDİĞİMİZDE 145 SPOR KULÜBÜ VARDI

Her ilçeye havuz, spor salonu, gençlik merkezleri yaptık. Alt geçitleri, üst geçitleri, alt yapıları anlatmıyorum… Biz 2007’de göreve geldiğimizde 145 spor kulübü vardı. Şu an ise 655 spor kulübü var. 18 bin sporcudan 450 bin sporcuya çıktık. Yılda 1700 futbol müsabakasından 12-13 bin müsabakalara ulaşmış bir kentiz.

 

MUSTAFA KOCAMAN, ADAM GİBİ ADAM

Mevlüt kardeşimiz Kartepe’nin sporun en önemli ilçesi olacağını söyledi. Şunu unutmayın ki, Kocaeli, Türkiye’de sporun başkentidir. Kimin ile başkenti, başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın ile bu ilçede olduğum için söylüyorum, Kartepe Belediye Başkanımız, spor adamı, sporun dostu, gençlerin dostu, adam gibi adam Mustafa başkanımız ile tüm ilçe belediye başkanımızla, kulüp başkanlarımızla, antrenörlerimizle, yöneticilerimizle, taraftarlarımızla sporun başkentiyiz.

 

İYİ Kİ VARSINIZ

İstanbul’un da önündeyiz, Ankara’nın da önündeyiz, İzmir’in de önündeyiz. Rakamlar ortada… Gelelim buraya… Bütün STK’ları bir arada toplamak gerçekten çok önemli. Özellikle amatör spor kulüplerimize, gençlerimize, yöneticilerimize, antrenörlerimize verdiğiniz bu katkıdan, destekten dolayı Mustafa Kocaman başkanımıza yürekten teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız başkanım. İnşallah bu tesis kulüplerimize en iyi şekilde hizmet verecektir.

Güncelleme: 14 Mayıs 2023 12:17
X