Murat Öztürk isyan etti!
14 Eylül 2023 22:46

Murat Öztürk isyan etti!

İzmit Kent Merkezi Başkanı Murat Öztürk düzenlediği basın toplantısında, Kocaelispor Kulübü’nü ağırladıkları kebapçının beyanlarının tamamının yalan olduğunu belirtti ve konuyu yargıya taşıdıklarını ifade etti. Kocaelispor Kulübü’ne, ilgili kebapçıya ödedikleri miktarı ödemeyen ve makbuzu da basın mensuplarıyla paylaşan Öztürk’ün basın açıklaması şu şekilde…

ZORUNLU BASIN AÇIKLAMASI

Değerli Kocaeli halkı, esnafımız, Kocaelispor sevdalıları ve basın mensupları. 9 Eylül’de Kocaelispor’umuz için düzenlemiş olduğumuz moral yemeğiyle ilgili basında ve internette asılsız iddialara dayanılarak çıkarılmış yalan haberlere yönelik açıklama yapma zaruretimiz doğmuştur.

 

OSMAN KUYU AĞABEY GÖRÜŞTÜRDÜ

İlgili yemeğin hazırlanması için 7 Eylül saat 15.30’da Kapanönü’nde bulunan Kocaelispor’un eski yöneticisi ve Kocaeli Kasap işletmecisi Osman Kuyu ağabey ile bir görüşme sağladık.  Kendisi bize "Memduh Kebap" işletmecisi olan Barkın Bey ile bu işi sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde organize edeceğini taahhüt etti.

 

KİŞİ BAŞI 227 TL.

Anlaşmamıza göre Osman Kuyu'nun da sözü üzerine ortalama 60 kişi üzerinden fazlası veya eksiği gözetmeksizin toplam net fiyat olarak 15.000 TL'de mutabık kalınmıştır. Mutabık kalınan rakam daha sonra Barkın Bey ile görüşülüp 55 kişi üzerinden 12.500 TL olarak revize edilmiştir.  Toplam rakam kişi başına bölündüğünde 227 TL olarak belirlenmiştir.

 

PİLAV HİÇ GELMEDİ!

Belirlenen bu rakama göre hizmet verilmesi gereken mönünün içeriği "Pirinç pilavı, yaprak et döner, salata tatlı ve içecek" şeklindedir. Mönüde bulunması planlanan ürünler, örneğin pilav hiçbir masaya verilmemiştir. Salatalar ve tatlılar birkaç masaya servis edilmemekle birlikte, faturalandırma tarafımıza yapılmamıştır.

 

TEHDİT ETTİLER

İKM olarak Barkın Bey’e görüşmüş ve anlaşmış olduğumuz rakamı ödemeyi yapmak istediğimizde bize 23.000 TL tutarında ücretlendirme yapmış ve bu tutarın ödenmemesi halinde IKM ve şahsımı basına vermekle tehdit etmiştir. Nihayetinde istediği tutar verilmeyince de yalan beyan ve iddialarla hakkımızda haberler çıkarılmıştır.

 

RAKAMLAR ÖRTÜŞMÜYOR

Barkın Bey’in istemiş olduğu 23.000 TL’lik rakam, anlaşmış olduğumuz kişi başı 227 TL. rakamına bölündüğünde 101 kişiye tekamül etmektedir. Mesnetsiz iddialarla yapmış olduğu basın açıklamasında vermiş olduğu 90 kişi için bizden istemiş olduğu 23.000 ile örtüşmemekte, burada ifadelerde bile çelişkili bulunmaktadır.

 

EMEKLERİMİZ HİÇE SAYILDI

Kaldı ki vermiş olduğu hizmetin faturasını dahi tarafımıza sunmamıştır. İddiaların yaşandığı iddia edilen olay kapsamında başkanı olduğum İzmit Kent Merkezi, Kocaelispor yönetimi,  camiası ve taraftarları böyle bir sürecin içerisinde bulunduklarından dolayı büyük rahatsızlık duymuştur.  Bunca zamandır tarafımızdan verilen emek ve mücadele hiçe sayılarak siyasi emeller uğruna planlar kurulmuştur.

 

TİCARİ İTİBARIMIZA SALDIRILDI

Barkın Bey tarafından iddia edilen olaylar tarafımıza sorulmadan, doğruluğu ve dayanakları araştırılmadan, şahsım ve İKM aleyhine olumsuz bir kamuoyu oluşturulmaya yönelik hakaret ve tehdit üslubu benimsenmiştir. Mesnetsiz iddialarla dolu haberler gerçek dışıdır. Şahsıma yönelik yalan haberlerle kişilik haklarıma, ticari itibarıma saldırılması ne vicdana ne de ahlaka sığmaktadır. İnternet siteleri de dahil olmak üzere basın yayın organları ve yalan beyanları yayan ismi geçen şahıs hakkında gerekli yasal yollara da başvurulacaktır.

Güncelleme: 14 Eylül 2023 22:47
BENZER HABERLER
Başak Yemek
Arslan Teknik
X