Mustafa Gürsel: Galibiyete ihtiyacımız var
06 Mart 2024 11:17

Mustafa Gürsel: Galibiyete ihtiyacımız var

Kocaelispor Teknik Direktörü Mustafa Gürsel, Tuzlaspor maçı öncesi takım hakkındaki son durumu değerlendirdi. Gürsel “4 haftalık galibiyeti hasretini gidermek istiyoruz” diye konuştu.

İSTENİLEN DÜZEYDE DEĞİLDİK

Sözlerine 0-0 sona eren Erzurum maçı ile başlayan Gürsel şu şekilde konuştu: 2 deplasmana maçına çıktık. Erzurum maçına baktığımızda bir önceki maça göre, mücadele anlamında daha iyiydik. İstediğimiz düzeyde miydik? Değildik… Lig üçüncüsü olarak daha fazla pozisyona girmemiz, maça hükmetmemiz lazım. Son 20 dakika topa sahip olup pozisyonlar yaratmaya çalıştık.

 

DEĞİŞİME VE GALİBİYETE İHTİYACIMIZ VAR

İyi oynadığımız bölümü müsabakanın geniş bir bölümüne yaymamız lazım. Bunun için bir değişime ihtiyacımız var ve bu da hemen olmuyor. Bizim değişime ve galibiyete ihtiyacımız var. Bu hafta sonu galibiyeti alırsak moral buluruz. Ardından takdirde istediğimiz seviyeye kısa sürede çıkabiliriz.

 

3’LÜ DE OYNAYABİLİRİZ, 4’LÜ DE OYNAYABİLİRİZ

4’lü oynadığımız sistem vardı ona bir sistem daha eklemek istedik. Erzurum maçını değerlendirdiğimizde, elimizdeki eksik oyunculara baktığımızda bu şekilde maça çıkmanın daha uygun olduğunu düşündük. Bundan sonraki süreçte 3’lü de 4’lü de oynayabiliriz. Bu hem maça göre hem de takımın en iyi sistemi nasıl oynadığına bağlı. Bu konulara göre sistemler üzerinde yoğunlaşacağız. Her sistemi en iyi şekilde oynayacağımızı düşünüyorum.

 

O COŞKUYU VE SİNERJİYİ YANSITACAĞIZ

Vukovic cezalıydı, geri döndü. Fofona’nın uzun süreli bir sakatlığı var onun geri döneceğini pek düşünmüyoruz. Beridze kendisini denedi, onun da takıma döneceğini düşünüyoruz. Cihat iyileşti takımla birlikte çalıştı. Geçtiğimiz hafta eksiklerimiz vardı ancak bu hafta eksiklerimiz tek tek takıma dönüyor. Bu hafta taraftarımızın önünde oynayacağız. Artık camia olarak o coşkuyu, sinerjiyi sahaya yansıtıp, taraftarımızın desteği ile 4 haftanın vermiş olduğu galibiyet özlemini bu hafta gidermek istiyoruz.

 

OYUNCULARIN DA MORALE ÇOK İHTİYACI VAR

Her takımın bu ligde bir hedefi var. Bizi rakiplerimizin hedefleri değil kendi hedeflerimiz ilgilendiriyor. 2 haftadır deplasmandayız, 4 haftadır galibiyete hasretiz. 2 haftadır taraftarımıza da hasretiz. Onların bu maçta gücüne ve desteğine çok ihtiyacımız var. Bu camia o birlik beraberliği sağladığında bu hafta 3 puana sahip olacaktır. Oyuncuların da morale çok ihtiyacı var. Bu maçı galibiyetle geçersek bundan sonrası çok farklı olacak.

Güncelleme: 06 Mart 2024 11:19
X