Nazım Gülay: Bu 1 puan bize özgüven verecek
24 Mart 2023 11:52

Nazım Gülay: Bu 1 puan bize özgüven verecek

Kocaelispor’un eski yardımcı antrenörlerinden, Darıca Gençlerbirliği’ni de başarı ile çalıştıran Nazım Gülay, Pazarspor’a hayli zor şartlarda geldi. Takıma inanılmaz bir karakter verdiği gözlenen genç teknik adam maçın ardından düzenlenen basın toplantısında “Bizim de puana çok ihtiyacımız vardı. Altın değerinde 1 puan aldık” dedi.

 

UÇAKLARIN HİÇ BİRİ GELEMEDİ

Pazarspor Teknik Direktörü Nazım Gülay sözlerine hava muhalefeti yaşadıklarını, Kocaeli’ye 1 gün geç geldiklerini açıklayarak başladı ve şu ifadelere yer verdi: Kış aylarında Karadeniz’in hava şartları her zaman sıkıntılıdır. İzmit’e cumartesi gelemedik. Bizden kaynaklı bir olay değil. Havalimanındaki tüm seferler iptal oldu. Rize’den uçacaktık, olmadı… Trabzon’a geldik o da olmadı, dün sabah gelebildik. Hangi deplasmana gidersek gidelim cumartesi sabahtan uçakla geliriz. Bu kez böyle olmadı.

 

RAKİP FARK ETMİYOR

Pazarspor olarak geniş bir kadromuz yok. Oyuncu grubumuz genç ve çıkış yapabilecek futbolculara sahip. Ekonomik durum nedeniyle kadromuz dar. Futbolcularımızı motive ederken, kendiniz için oynayın, sahaya çıktığınızda her şeyinizi verdin diyerek sahaya sürüyoruz. Kocaelispor, İskenderun, Van… Hiçbir maçı ayırmadan kendi oyunumuzu sahaya yansıtmaya çalışıyoruz.

 

ÖZGÜVEN KAZANDIK

Bugün liderle de oynasak yarın bir üstümüzdeki takımla da oynasak bir şey değişmiyor. Kocaelispor büyük bir camia. Her bölgesinde özel futbolcular var, yedek kulübesi de çok güçlü. Ben de burada şampiyonluk yaşadım. Kulübün içyapısını ve dinamiklerini iyi biliyorum. Kocaelispor gibi büyük bir camiadan puan almak önemliydi. Küme düşme hattındayız, sıkıntılarımız var. Bunu bir şekilde kırmamız gerekiyordu. Bu puan bize özgüven inşa edecek.

 

BİZE YAKIŞMAZ

Deplasmandasınız ve rakibiniz Kocaelispor… Buraya gelen her takım zaman geçirir. Bizde sakatlık harici zaman geçiren, sahtekarlık yapan kimse yok. 2-3 kez kalecinin pozisyonları vardı. Orada da çarpışmalar oldu. Biz hiçbir futbolcumuza zaman geçirin demeyiz, bize yakışmaz. Sezon başında Darıca’daydım. U-19 takımı ile oynadık, son günlerde birkaç futbolcu alıp karma yaptık. Kulüp sahip değiştirince biz de görevden ayrıldık.

 

DÜŞMEMEK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

Ben genç futbolculara açık bir antrenörüm. Ülkedeki ve dünyadaki ekonomik yapı futbolu alt yapılara yönelme zorunluluğu doğuruyor. Bu nedenle gençlere her zaman güvenmek zorundasınız. Matematiksel olarak düşmedikten sonra son ana kadar ligde kalmak için mücadelemizi vereceğiz. Gruptan iki takım düşecek ve rakiplerimizden birisi bize gelecek. Bu nedenle Kocaeli’den aldığımız puan da bizim için altın değerinde.

Güncelleme: 24 Mart 2023 11:53
X