Nebil Uzun: Futbola ihanet ederdik
28 Aralık 2022 01:18

Nebil Uzun: Futbola ihanet ederdik

Kocaeli Güneşspor’da Kulüp Başkanı Nebil Uzun, Keçiörengücü’nde teknik kadroya dahil olan antrenörleri Emrah Tanta ile Belediye Derincespor’a gönderdikleri orta saha oyuncusu Numan Okur ile savunma oyuncusu Burak Uzuner’e başarı diledi. Oldukça duygulanan ve gözleri dolan Başkan Uzun “Onların önünü açmasaydık önce kendilerine sonra da futbola ihanet ederdik” dedi.

 

İKİ KULVARDA DA VARIZ

Kocaeli Güneşspor olarak futbolcu yetiştirmeye ve ülke futboluna kazandırmaya devam edeceklerinin altını çizen genç başkan Nebil Uzun şu şekilde konuştu: Kocaeli Güneşspor olarak kendi kaynaklarımızdan oyuncu yetiştirmeye devam ediyoruz. Bu demek değildir ki sportif başarı istemiyoruz. Her iki kulvarda da başarılı olmak adına elimizden geleni yapıyoruz.

 

BU SEZONKİ YAPILANMAMIZ ÇOK İYİ

Keçiörengücü’ne gönderdiğimiz antrenörümüz Emrah Tanta bizim eski futbolcumuzdu. Pandemi döneminde, güçlü iletişiminin de etkisi ile antrenör olmasını istedik. İlk sezon genç futbolcularımızla oynadık ve sezonun ilk yarısında zorlandık. Kulübeye çabuk alıştı ve geçen sezonun ikinci yarısını resmen domine ettik. Bu sezon eski futbolcularımızı topladık ve iyi bir yapılanma içine girdik. An itibari ile 17 maçta 12 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 yenilgiyle lideri 4 puan geriden takip ediyoruz.

 

SİSTEMİ ARTIK MEHMET UTKU HOCAMIZ YÖNETECEK

Süper Amatör Lig B Grubu’nda Play-Off’a kalmaya hayli yaklaştık. Emrah hocamızın buradaki katkısı gerçekten çok fazla. Kendisinin çok başarılı bir teknik adam olacağına inanıyoruz. 2 yıldır Mehmet Utku Kukul, Emrah hocamızla birlikteydi. Var olan bir sistemimiz var ve Mehmet Utku hocamız bu sistemi yönetecek. Yanına yardımcı bir antrenör getireceğiz ve yolumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz.

 

HER ZAMAN BİR B PLANIMIZ VAR

Belediye Derincespor’a gönderdiğimiz Numan Okur ile Burak Uzuner alt yapımızdan yetişti. Onların önünü açmamak hem kendilerine hem de futbola ihanet olurdu. Play-Off’a kalmak üzere olan bir kulüp olarak kadromuz açısından belki sıkıntılı bir iş yapmış olabiliriz ancak her zaman bir B planımız var. Dışarıda top oynayan birkaç futbolcumuzu renklerimize katarak Play-Off’larda da adımızdan söz ettireceğimize inanıyorum.  

 

BAŞARILAR DİLİYORUZ

İki futbolcumuzu da Derince’ye biz önermiştik, takip ediliyorlardı. Derince’deki kurmaylarla bir araya gelindi, görüşüldü ve olumlu kanata varıldı. Emrah hocam da, Numan ve Burak da bizim kardeşlerimiz, kulübümüzün değerleri. Ayrılıklar biraz duygusal olacak ancak inanıyorum ki herkes kazanacak. Kulübümüze bu güne kadar sağladığı katkılardan ötürü üçüne de sonsuz başarılar diliyoruz. Allah yollarını bahtlarını açık etsin.

 

BÖYLE DEVAM EDECEĞİZ

Bildiğiniz gibi şu an Kastaomonuspor’da görev alan İbrahim Karaduman, daha önce Kocaelispor’da çalışan Erhan Okur hocalarımız Kocaeli Güneşspor’dan Kocaelispor’a verdiğimiz antrenörlerdi. Kocaelispor’a ve ülkemizin farklı kulüplerinin alt yapılarına da çok sayıda futbolcu göndermiş bir kulüp olarak bu şiarımızdan vazgeçmeden mücadelemize devam edeceğiz.

 

Spor41 - Özel

 

Güncelleme: 28 Aralık 2022 01:42
X