Özkar Dönge: Engin Koyun arayıp fikrimi sormadı bile
01 Aralık 2022 20:59

Özkar Dönge: Engin Koyun arayıp fikrimi sormadı bile

Kocaelispor’un yöneticilerinden, pazar günkü genel kurulda yeni yönetimde yer almayacak olan Özkar Dönge’den sitem dolu açıklamalar geldi.

 

ÇEKİLEYİM DEMİŞTİM

Özkar Dönge geçtiğimiz süreçte Başkan Engin Koyun ile görüştüğünü ve kendisi ile ilgili her hangi bir sorun yaşamadığını belirterek şu şekilde konuştu: Yönetimde mali anlamda ciddi katkı sağlayan 2-3 arkadaşımız var. Ben de Engin Koyun’a “Eğer mali anlamda daha güçlü katkı sağlayacak arkadaşın varsa ben çekileyim” dedim. Engin Koyun “Olur mu öyle şey, zaten azaldık, senden de çok memnunum” dedi.

 

NEZAKETEN DE OLSA

Olağanüstü genel kurul öncesi ben hariç herkes listede olmayacağımı söyledi. İnanın bu benim için çok mühim değil. Bunun Mayıs’ı var, daha sonrası var. Sonuçta Kocaelispor kişilerin tek elinde değil. Ancak Engin Koyun’dan nezaketen de olsa telefon beklerdim. Öyle ya da böyle emek vermişim, mali anlamda dokunmuşum. Arayıp fikrimi sormadı bile. Dün öyle konuşuyorsun, bugün böyle. Bunlar doğru şeyler değil. Sen bana “Listemde yoksun” dediğinde sitem mi edeceğim? Zaten ben demişim sana “İstersen çekileyim” diye.

 

KENTİ YÖNETENLERDEN BAĞIMSIZ OLMALI

Kocaelispor şehir takımıdır, 3-5 kişinin ego tatmin ettiği yer değildir. Bu kulübün siyasete alet edilmemesi lazım ancak öyle bir durumdayız ki herkes kenti yönetenlerin onayına bakıyor. O kadar üye imza verdi, kulüp kongreye gitti ancak aday yine çıkmadı. Şehir de ne yazık ki zengin birini üretemiyor, parası olan da bu işlere girmiyor. Çünkü Kocaelispor’un içindeysen zamanın da olacak sinirlerin de sağlam olacak.

 

Spor41

Güncelleme: 01 Aralık 2022 21:02
BENZER HABERLER
KOTO
X