PİLOT!
08 Aralık 2022 11:38

PİLOT!

Kocaelispor Kulübü pilot takım uygulamasını da şirketleşme konusunda olduğu gibi yönetemedi. Şirketleşme şehre nasıl düzgün bir şekilde anlatılamadıysa, Derince tarafına da pilot takım projesi doğru düzgün izah edilemedi. Hal böyle olunca aylardır çile çeken futbolcu grubu da beklenti içine girdi.

 

İMZA YETKİSİ BİLE VERİLMEDİ

Kocaelispor tarafından gönderilen protokol, Derince tarafına ciddi anlamda haksızlıktı. Protokole göre sadece futbolcu ailesine olan 1 milyon 380 bin liralık borç çek olarak ödenecekti ve bu çeklerin vadesi ise Ocak sonuydu. Yaklaşık 5 milyon lira olan diğer borçlarla ilgili bir tasarruf söz konusu değildi. Dahası Karamürselli olan Ömer adında birine kulüp imza yetkisi verilirken, Derince tarafına bu hak da sunulmadı.

 

TABLO HİÇ İYİ DEĞİL

Ekmek elden su gölden mantığı ile gerçekleştirilen pilot takım uygulamasının süreci iyi yönetilmediği gibi futbolcular da geçen günlerin ardından organizasyona inanmadıklarını kulüp kurmaylarına bildirdi. Şu an yaşanan tablo gerçekten hiç iyi değil. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün tüm bu yaşananlara sessiz kalması hayretler içinde karşılanırken, kulüp itibarı da, markası da zedelenmeye devam ediyor.

 

SADECE DERİNCE GENÇLİK

Kulübe az ama yürekli gençlerden oluşan Derince Gençlik grubu sahip çıkmaya çalışıyor ve maçlarda takımı yalnız bırakmadığı gibi sosyal medyada da yaşananların farkında olduklarını, sorumlulara zamanı geldiğinde tepki gösterileceğini duyuruyor. Koca bir ilçenin takımı, gerek futbolcu gerekse de teknik kadro günümüz şartlarında son derece komik rakamlara mağdur edilmeye devam ediliyor. Bu şaka gibi ortamın bir an önce düzelmesi ve futbol tabiri ile “Topa dönülmesi” bekleniyor!

 

Spor41 - Yorum

Güncelleme: 08 Aralık 2022 11:41
BENZER HABERLER
Başak Yemek
Arslan Teknik
X