Rafet Kırgız: Alt yapımız taş gibi olacak
24 Haziran 2023 12:44

Rafet Kırgız: Alt yapımız taş gibi olacak

Kocaelispor’da yeni alt yapı koordinatörü Aydın Günaydın için imza töreni düzenlendi. Vinsan Tesisleri’ndeki törende Alt Yapıdan Sorumlu Yönetici Rafet Kırgız, yöneticilerden Orhan Dönmez ve Selim Ordu yer aldı. Kırgız, “Kocaelispor’un geleceğini kurtaracağız” dedi.

 

HAYALİM VARDI

Benim yönetime girmem ile ilgili baskı yedim. Seçim günü yaptığım konuşmamdan ötürü özür diliyorum. Seçimden 1 hafta önce Engin başkanımız aradı ve yönetimde olmamı istedi. Ben de bir hayalim vardı bunu gerçekleştirmek için gelebilirim dedim. Engin başkanım “Her şey emrinde” dedi. İlk toplantıda görev taksimi olmamasına rağmen alt yapı ile ilgili görev bana tevdi edildi. Can ciğer arkadaşlarım Selim Ordu ve Orhan Dönmez kardeşlerim bana çok büyük destek verdi.

 

ÇOK ÖNEMLİ TEKNİK DİREKTÖRLERLE ÇALIŞTIM

Kişiliği ile dürüstlüğü ile her şeyi mükemmel bir arkadaşımız ile Aydın Günaydın ile görüştük. Kendisinin bağlı olduğu bir kulübü vardı ve oradaki yöneticilerden izin alarak Kocaelispor’a geldi. 1995-2001 yılları arasında Sefa başkanla, ardından çok önemli teknik direktörlerle çalıştım. Türk futboluna destek veren bu insanlara çok teşekkür ederim. Bu hocalarımdan aldığım alt yapı bilgilerimi Kocaelispor’a aktarma fırsatı buldum.

 

SOSYAL TESİSİMİZİN ŞARTLARINI İYİLEŞTİRECEĞİZ

Yönetimimiz bana büyük bir yetki verdi. Bu da benim heyecanımı ikiye katladı. “Başta yönetimimiz, ben ve ekibimiz en iyisini yapacağım” dedim. İlk hedef sosyal tesisimizin Kocaelispor’a layık olmasını sağlamak. Buranın mülkiyeti Büyükşehir’in. Bir proje hazırladık. Buraya en az 2-3 saha, 40 kişinin kalacağı bir konaklama tesisi lazım. Bu projeyi yönetime sunacağız. Yönetimden geçerse Büyükşehir’e sunacağız. Sayın Büyükakın Ekrem Gençoğlu beye talimat verdi ve Kocaelispor ne isterse yapalım dedi.

 

EN GEÇ 3 YIL İÇİNDE

Ertuğrul Sağlam hocamı yakından tanıyorum. Gençlere çok destek veriyor ve en kısa sürede alt yapı ile bir araya gelmek istiyor. Tesisimiz olduğunda en geç 3 yıl içinde alt yapımızdan en az 3-4 futbolcu A takımdan olacak. Kocaeli maden, bunu iyi işlememiz lazım. Her kulüp ciddi şekilde gençlere hizmet veriyor. Bu kulüplerimizdeki futbolcuların Kocaelispor’da olması için elimizden geleni yapacağız. Daha da önemlisi şeffaf ve adaletli olacağız. Sporcunun torpili olmaz. Genel olarak bakıldığında temel amacımız insan yetiştirmek.

 

19’LAR İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

U-19 takımımız ne yazık ki küme düştü. TFF seçime gidiyor, 3 günde 1 maç yaptılar. Şu an oralar biraz yoğun. Ancak 19’ların elit kategoride yer alması için elimizden geleni yapacağız. Aydın hocamı ikna etmek zor olmadı ama onun verdiği sözler vardı. Bizle birlikte olmak için gayret gösterdi. Bizim imzamız sözümüz. Göreve 1 Temmuz’da başlayacaktı, kendisi bugün itibariyle kolları sıvadı. İsmail Kolaylı, İsmail Taş, Hamza Bostan ve Burak Gülener arkadaşlarımı, kardeşlerimi de yönetime sunup resmi anlamda kulüpte görev yapmalarının önünü açacağız.

Güncelleme: 24 Haziran 2023 12:46
Başak Yemek
Arslan Teknik
X