Rasheed: Birlikte olduğumuz sürece sıkıntı yaşamayız
01 Nisan 2022 11:55

Rasheed: Birlikte olduğumuz sürece sıkıntı yaşamayız

Kocaelispor’un başarılı kanat forveti Rasheed Akanbi, Denizlispor maçı öncesi sorularımızı yanıtladı. Nijeryalı futbolcu sadece bu maçın değil kalan tüm maçların çok önemli olduğunu vurguladı.

 

RAMAZAN’IN GELMESİ İLE BİRLİKTE DAHA MUTLUYUM

Kendisini iyi hissettiğini ifade eden Rasheed şu ifadeleri kullandı: Allah’a şükürler olsun kendimi çok iyi hissediyorum. Ramazan’ın gelmesi ile birlikte daha da mutluyum. Takım olarak sıkı çalışıyoruz. Rakibimiz Denizli… Denizlispor maçı önemli ancak sadece bu maç değil tüm maçlar bizim için final niteliği taşıyor. Beraber ve birlikte olduğumuz sürece hak etmediğimiz bölgeden çıkacağımızı düşünüyorum.

 

ÖRNEK KEÇİÖRENGÜCÜ MAÇI

Ben oynasam da oynamasam da, sadece ben değil takım olarak her zaman hazır olmamız gerekiyor. Bazen kulübedeki futbolcu 11’deki futbolcudan daha etkili olabiliyor. Kendi adıma ifade etmem gerekirse yüzde yüz hazır olmaya gayret ediyorum. Keçiören maçını örnek olarak gösterebilirim. Bu maçta çok şükür golümü attım ve skor değişti. Kulübedeyken şöyle bir artın da olabilir. Oyunu okuyabilir ve sahaya girdiğinde ona göre de hareket edebilirsin.

 

HERKESLE İYİ BİR İLETİŞİMİM VAR

Yaklaşık 4 yıldır Türkiye’deyim. Kocaelispor’da da olmaktan dolayı mutluyum. Sadece yabancılarla değil takımdaki herkesle çok iyi bir iletişimim var. Burada iyi bir aile ortamına sahibiz. Herkesi seviyor ve ailem gibi görüyorum. Doğukan da öyle… Onunla konuşuyorum, kendisinden tavsiyeler alıyorum. Son günlerde yoktu, merak ettim, gelir gelmez ne olduğunu sordum.

 

ALLAH NİYETİNİ BİLİYOR ZATEN

Belki de Allah bundan dolayı bana yardım ediyor. Merdivenleri çıkmaya başladım. Dediğim gibi Ramazan ayı geldi. Hocalarımız da oruç ile ilgili olarak bizimle görüşecek. Oruçluyken 90 dakika boyunca maç yapmak kolay olmayabiliyor. Zaten senin niyetini Allah bilir. Tutamayanlar da Ramazan’dan sonra görevini getirebilir.

 

BASIN MENSUPLARINA EMEKLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

Bizleri takip eden basın mensuplarına da çok saygılıyız. Soğuk havalarda biz eldivenle bile zor dururken sizler makinenizle, yazılarınızla bizlerin yaptıklarını insanlara aktarmaya çalışıyorsunuz. İl dışındaki maçlarımıza, buradaki antrenmanlarımıza gelip taraftarımızı bilgilendiriyorsunuz. Sizlere de bu anlamda teşekkür ediyorum.

 

Spor41

Güncelleme: 01 Nisan 2022 11:58
YORUMLAR
  • Toplam 1 yorum
Karahan 13:00 - 01 Nisan 2022

You have to be stronger, you are weak in duels, your technique is very good, you should score more goals

0 Beğenmedim
BENZER HABERLER
X