Recep Durul, Mustafa Gürsel ile ilgili konuştu
19 Mart 2024 13:47

Recep Durul, Mustafa Gürsel ile ilgili konuştu

Nokta Medya Spor Müdürü Erdem Övüç’ün hazırlayıp sunduğu Yeşil Siyah programının konuğu sezon sonuna kadar başkanlığa vekalet edecek olan Kocaelispor Başkanvekili Recep Durul’du. Durul gündeme dair sorulara samimi yanıtlar verdi. İşte Durul’un çarpıcı açıklamaları.

 

YENİDEN DİRİLİŞ SÜRECİ

Teknik direktörler Tolga Şanbay ve Fatih Kurtoğlu ile spor muhabirleri Ömer Faruk Güler ve Ömer Lütfi Çelik’in daimi konuk olduğu programda canlı yayına telefonla bağlanan Recep Durulu şu ifadelere yer verdi: Sürecin içindeydik. Olumsuz neticelerin ardından görev değişikliği gerçekleşti ve görev oybirliği ile bana tebliğ edildi. Bundan sonraki süreçte Kocaelispor’u yeniden diriliş sürecine sokmak için arkadaşlarımızla birlikte elimizden geleni yapacağız. Takımda aksayan, kangren olmuş durumları yüzeye çıkarıp gerekli olan tedavileri uygulamaya çalışacağız.

 

PLAY-OFF GİTMEDİ, KREDİMİZİ KULLANDIK

Önümüzdeki 15 günlük güzel bir süre var. İyi bir hazırlık dönemi olacaktır. Biz Play-Off şansını kaybetmedik, kredimizden kullandık. 8-10 puan alttan gelen takımlar Play-Off’un içine girdiler, aday oldular. Kredimiz olmadığının bilincinde hareket ederek hep birlikte Kocaelispor’u Süper Lig’e çıkarmak için tüm çabamızı ortaya koyacağız.

 

CEZAİ YAPTIRIMLARIMIZA OLACAKTIR

Teknik anlamda bir tasarruf olup olmayacağını şu an konuşmak doğru değil. Tanque’nin gidişi ile gol yollarında sıkıntı oldu. Yurt dışından transferler yaptık, verim alamadık. Verim alamadığımız futbolcular hakkında hocamızla konuşacağız, bir takım tedbirlerimiz, cezai yaptırımlarımız olacaktır. Bizi, takımı düşüren asıl konuları masaya yatıracağız.

 

HOCA KONUSUNDA RİSK ALMAYACAĞIZ

Takımdaki havanın eski haline geleceğini düşünüyorum. Bu gibi durumlarda kamçı etkisi yaratan değişiklikler olduğunda takımı bir anda farklı bir noktaya sokabilirsiniz. Gençlerbirliği maçını kaybetmemize rağmen ikinci yarıdaki topa sahip olma, koşu mesafelerindeki artışı gördük. Aynı futbolcu kadrosu ile ligi bitirmek zorundayız. Hoca değişikliği konusunda bir risk almayacağız, tedavi yöntemlerini tespit edeceğiz, dinamizmi nasıl katarız bunu sağlamayacağız.

 

GENEL KURUL ŞU AN MERKEZİMİZDE DEĞİL

Etkileşimiz biraz daha artırmak istiyorum. Kamuoyunu ve basını bilgilendirmek açısından camianın neler yaptığı ile ilgili radikal düşüncelerimiz var. Genel kurul konusunu an itibari ile merkeze koyamayız. Takımın durumu ve tedavisi ön planda. Bunları bir yapalım, iyileşme sürecine geçelim, kongre süreci ile ilgili, bu biraz da başarı oranınıza bağlı. Futbolun dünü yok, bugünü var. Başarılı olduğumuz tabii ki arkadaşlarımızla birlikte yeniden aday olacağız.

 

SPORTİF DİREKTÖRLÜK KONUSU

Play-Off’larla birlikte 8-9 maçımız olacak. Bu süreçte bir Sportif Direktör koymalı mıyız, koymamalı mıyız bunu hocalarımızla, futbolcularla konuşacağız. Futbolculara duygusal bir şekilde yaklaşmak, onların dertlerini dinlemek, kaptanla birlikte oradaki iklimin ne olduğunu görüp ona göre bu konu hakkında karar vereceğiz.

 

GÖZTEPE MAÇINI KAZANMALIYIZ

Kocaelispor için yarım kalan bir sürecin daha iyi olması için mücadele içinde olacağız. Yeni sezon için de bizimle yol yürümek isteyen ekip arkadaşlarımızla birlikte yeniden aday olacağız. Kısa vadede bunları başaramayacağız ama 3 yıllık yeni süreçte daha iyi planlamalar yapabiliriz. İlk aşamada olmazsa olmaz bir başarı yakalamamız gerekiyor. Bu nedenle camia olarak birlik olup öyle bir hava yakalamalıyız ki Göztepe maçını almak zorundayız. Bunu sağlarsak süreç bizim adımıza daha iyi ilerler.

Güncelleme: 19 Mart 2024 13:47
X