Sağlam: Benim de hayatımda ilk kez oluyor
13 Mayıs 2024 17:06

Sağlam: Benim de hayatımda ilk kez oluyor

Kocaelispor’da aynı yıl içinde ikinci kez takımın başına getirilen Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ikinci dönemin ilk açıklamasını yaptı.  Sağlam ikinci teklif ile kendisine gelinmesi üzerine “Hiç düşünmeden geldim” ifadesini kullandı ve "Benim de hayatımda ilk kez oluyor" dedi.

 

MUTLUYUM

Hayatında ilk kez böyle bir anlaşma yaptığını ifade ederek sözlerine başlayan Ertuğrul Sağlam şu şekilde konuştu: Tekrar sizlerle beraber olmaktan, bu şanlı ve büyük camiaya hizmet edecek olmaktan dolayı mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Benim de hayatımda bir ilk oldu. Yaklaşık 20 yıla dayanan teknik adamlık sürecimde, sezonun bu bölümünde ilk kez aynı takımla ikinci kez anlaşma yapıyorum.

 

PRENSİPLERİMİ YIKTIM

Genel yapım ve prensiplerim itibari ile sezon başı takımları alıp, organize edip güzel bir hazırlık dönemi ile sezona başlamayı severim. Bu kez gerek kalbim gerekse de duygularım bana prensibimi yıkmama neden oldu. Bunun sebebi de şu… Sezon başı Kocaelispor’a gelirken çok güzel hedeflerimiz vardı. Takımı Süper Lig’e çıkarıp, Süper Lig’de kulübün tekrar unutulmaz günlerini yaşayıp Avrupa kupalarında mücadele eden bir takım hayalinin peşinden gittik.

 

HİÇ İSTEMEDİĞİMİZ BİR ŞEKİLDE AYRILDIK

Geldiğimiz günden itibaren hakikaten çok çalıştık, fedakarlık yaptık. Evde kalmadım… Evim tesisler oldu. İşin saha içindeki boyutu ile birlikte, yeniden yapılanma, tesisi kulübün vizyonuna yakışır hale getirmeye de gayret ettik. Bu kadar mücadeleden ve emekten sonra ne yazık ki hiç istemediğimiz bir şekilde ayrılmak zorunda kaldım. Süreç geçti, başkanımız ve yöneticilerimiz “Bu kulübün sana ihtiyacı var” dediği anda bizim bu çağrıya kayıtsız kalma şansımız yoktu. Hiç düşünmeden geri geldim.

 

İNANDIĞIM İÇİN BURADAYIM

Allah’ın adaletine tüm kalbimle inanıyorum. Allah bize “Bu işe siz başladınız, bu kadar emek verdiniz, bu işi sonlandırmak ve mutlu sona ulaştırmak da sizin hakkınızdır” yolunu açtı. Takımın düşüşe geçtiği bu süreçte birçok insan bana “Hocam iyi düşündün mü?” dedi. Fazla düşünmeme gerek yoktu. Yine söylüyorum. Taraftara, camiaya, oyuncu grubuna inandığım için buradayım. Daha önce defalarca yaptıkları gibi, yine sorumluluk alacaklar.

 

HER SIKINTILI SÜRECİNDEN ARDINDAN TOPARLANMAYI BİLDİK

Gençlerbirliği’nden son 2 dakikada 2 gol yedik sonra gittik Göztepe’yi yendik. İçeride Ümraniye karşısında sezonun en farklı yenilgisini aldık, gittik Bandırmaspor’u 3-0 yendik. Manisa’da hakemlerin de etkisi ile kaybettik ve bu takım her sıkıntılı sürecin arkasında çok çabuk reaksiyon göstererek toparlanmayı becerdiler. Perşembe günü Çorum’da da bunu gerçekleştireceğimize inanıyorum.

 

GEÇMİŞİ KONUŞMAK İSTEMİYORUM

Zamanımız çok yok. Çocukları ayağa kaldırıp, final maçı niteliğindeki mücadeleye hazırlayıp, inşallah Çorum’u geçip daha sonraki rakibimiz ile mücadeleye devam etme niyetindeyiz. Allah da bizi mahcup etmeyecek inşallah. Geçmiş ile ilgili çok fazla konuşmayı seven birisi değilim. Futbolcularla da paylaştım. Önceki huzursuzlukları tamamen kafanızdan silin, geçmişi unutun, kendinizi sıfırlayın ve Çorum maçına odaklanmaya, bu maçı yaşamaya çalışın dedim.

 

30 MAYIS’A ULAŞMAK İÇİN KAZANMAK ZORUNDAYIZ

Kocaelispor’un Çorum’da oynadığı maçı televizyondan izledim. İyi bir maç çıkardılar. Bizim Çorum’u Çorum’da yenmememiz için hiçbir sebep yok. Eyüp’ü de Göztepe’yi de Bandırma’yı da yenmiş bir takımdan bahsediyoruz. 30 Mayıs’a ulaşmak için kazanmak zorundayız. Futbolcularla toplantı yaptık, bireysel olarak görüşmelerimize devam ediyoruz. Genel anlamda moral olarak iyi durumdayız. Taraftarımız da geldi ve bizleri bağırlarına bastı.

HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK

3 günlük süre içinde olumsuzluk yaşamadan ilk maçımıza çıkmak istiyoruz. Süper Lig’e 4 maç mesafedeyiz. Kocaeli şehrinin 15 yıllık hasretini dindirmek, çocukları güldürmek için önümüzde çok güzel bir fırsat var. Perşembe akşamı en iyisini yapmak için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. Ben güzel olacağına inanıyorum. İnşallah her şey çok güzel olacak.

Güncelleme: 13 Mayıs 2024 17:08
X