Samed Ali Kaya aylar sonra ilk kez konuştu!
15 Eylül 2022 22:07

Samed Ali Kaya aylar sonra ilk kez konuştu!

Kuşkusuz Kocaelispor’un tartışılan futbolcusu… Eleştiri okları sürekli onun üzerinde... Psikolojik olarak çok sancılı bir süreçten geçmeye devam ediyor. Sarıyer maçının ikinci yarısında oyuna dahil oldu ve hem mücadelesi hem de son saniyelerdeki golü ile Kocaelispor’a 1 puanı kazandırdı. Samed Ali Kaya… Maçın ardından İstanbul’da takımlarını destekleyen 12. adam Samed Ali’yi tribüne çağırdı ve futbolcuya moral verdi. Samed Ali uzun bir süre sonra basının karşısına geçti.

 

GELEN GOLLERİN ARDINDAN HERKES ŞOK OLDU

Hem Sarıyer maçını hem de geçirdiği psikolojik süreci değerlendiren Samed Ali şu şekilde konuştu: Diğer maçlarda olduğu gibi Sarıyer’e de kazanmak için geldik. Beklediğimiz bir gol yedik. Bunun etkisinden çıkamadan bir gol daha yedik. İlk yarı işler istediğimiz gibi gitmedi, herkes şok oldu. Kendi oyunumuzu oynadığımızda maçı çevirebileceğimize inanıyorduk. Soyunma odasına “Skora bakmayalım ve çıkıp futbol oynayalım” dedik. Skoru 3-3’e getirmesini bildik. Belki 3-5 dakika daha olsa bu maçı da kazanabilirdik.

 

KALECİYİ MENEMEN’DEN TANIYORUM… OYUNU SOĞUTMAK İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPTI

3-0 geriden gelip maçı 3-3’e getirmek, yani bu geri dönüş benim için galibiyetten daha önemli. Bu puanla takım olduk diyebilirim. Her maça kazanmak için çıkıyoruz tabii ki ama bu puan gerçekten kıymetliydi. Rakip kaleci ile ikinci yarıda gerilim yaşadım. Sürekli zaman geçirmeye çalıştı, oyunu soğutuyor ve ortamı da geriyordu. Menemen’den de kendisini tanıyordum. Bu kadar olmamalı. Yarın senin de başına gelir. Son dakika golü atmak ve takımımın puan almasını sağlamak beni de çok mutlu etti. Şükürler olsun ki şeytanın bacağını kırdım diyebilirim. Kendime de takıma da inanıyorum. İnşallah devamı da gelir.

 

BU GOL BAŞLANGIÇ OLSUN… DEVAMI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİM

Bir hücum oyuncusunun öncelikli işi skor üretmek ya da asist yapmaktır. Geçen sezon skora katkı sağlayamadım. Taraftarımız eleştirilerinde haklıydı. Ancak bazı tepkiler çok aşırıydı. Bu kadarını da hak ettiğimi düşünmüyorum. Ben başkanımla, hocamla konuştum ve bu tepkileri oyunumla, atacağım gollerle bitireceğim dedim. Her şey benim elimde. Bu gol bir başlangıç. Bunu sürdürmeye, Kocaelispor’a katkı sağlamaya elimden geldiği kadar devam edeceğim.

 

Spor41

Güncelleme: 15 Eylül 2022 22:10
BENZER HABERLER
X