Semih istedi böyle oldu
06 Eylül 2023 13:23

Semih istedi böyle oldu

Kocaelispor ile yolları ayrılan stoper Diogo Özçakmak, 1. Lig’den Şanlıurfaspor ile anlaştı. Bir anda kendini doğu temsilcisinde bulan Diogo’nun transferi nasıl gerçekleşti? İşte detaylar…

 

AFYON KAMPINDAKİ SAKATLIK

Kocaelispor’a iki sezon önce Portekiz 2. Lig takımı Vilafranquense’den transfer edilen Diogo Aleksis Özçakmak, yeşil siyahlı forma ile hem küme düşme üzüntüsü hem de şampiyonluk sevinci yaşamıştı. İki farklı duyguyu iki sezon içinde yaşayan futbolcu bu sezon öncesindeki Afyon kampında sağ ayak alt adalesinden sakatlanmış ve Portekiz asıllı Türk futbolcu takımından 3 hafta ayrı kalmıştı.

 

KİMSEYE DERDİNİ ANLATAMADI

Kampta iyi bir görüntü veren ve antrenmanlardaki isteği ile dikkat çeken futbolcunun lisans vizesi yapılmadı ve Diogo bir anda takımdan kopuk bir görüntü içinde yer aldı. Yaşadıklarını içine atan, sakin ve beyefendi kişiliği ile derdini paylaşamayan futbolcu ile yollar geçtiğimiz hafta arasında resmen ayrıldı ve sezon sonuna kadar Kocaelispor ile sözleşmesi bulunan futbolcuya teşekkür edildi.

 

ŞEHİRDEN AYRILMAK İSTEMİYORDU

Diogo ile yaptığımız görüşmede futbolcun canının çok sıkkın olduğunu, doğru düzgün bir şans verilmeden takımdan ayrılması sonrasında büyük bir üzüntü duyduğunu dile getirdi. Diogo ayrıca Kocaelispor şehrini ve taraftarını çok sevdiğini, buraya çok alıştığını ve kendisine daha ağır gelenin ise şehirden ayrılmak olduğunu dile getirdi.

 

SÜRPRİZ OLDU

Türkiye’den ayrılmaya ve ülkesine dönmeye karar verdiğini belirten futbolcu için çok sürpriz bir takım çıktı. Geride bıraktığımız sezon 2. Lig’den 1. Lig’e yükselen Şanlıurfaspor, futbolcu ile temasa geçti ve her konuda anlaşma sağlanan Diogo resmi imza attı. Peki, başarılı savunmacıyı Şanlıurfaspor’a götüren olay neydi?

 

SEMİH KARADENİZ “KEFİLİM” DEDİ

Kocaelispor ile yollarını ayırdığını Kocaeli basınından takip eden yeşil siyahlıların eski futbolcularından Semih Karadeniz, Diogo’nun durumunu sordu. Diogo, Semih’e Türkiye’den ayrılmak istediğini söyledi, Semih ise acele etmemesi gerektiğini, yönetim ve teknik direktör ile kendisi için görüşeceğini belirtti. Semih, Diogo’nun Şanlıurfa ekibinde rahat bir şekilde oynayabileceğini, kendisine kefil olduğunu ifade etti.  Aradan geçen 24 saatin ardından Semih Karadeniz’in de referansı ile Diogo ile Şanlıurfaspor’un yolları kesişti.

Güncelleme: 06 Eylül 2023 13:24
X