Serhat Gülpınar, gitti geldi
17 Şubat 2023 12:45

Serhat Gülpınar, gitti geldi

Ankara Demirspor’un başarılı teknik direktörü Serhat Gülpınar, Mervan’ın Iğdır Futbol Kulübü’ne transferinin ardından görevi bırakma kararı aldı ancak yönetim kurulu ile yapılan görüşmenin ardından genç çalıştırıcı ikna edildi. Gülpınar konu ile ilgili Nokta Gazetesi’nin sorularını yanıtladı.

 

TAM BİR TAKTİK USTASI

Kariyerinde Denizlispor, Serik Belediyespor, Van Spor, Elazığspor, Afyonspor ve Bugsaşspor’u çalıştıran, futbol yıllarında Ankaragücü başta olmak üzere bir çok takımda profesyonel futbol oynayan Serhat Gülpınar bu sezon Kocaelispor’un rakiplerinden Ankara Demirspor’u çalıştırıyor. Eldeki mevcut oyuncu grubuyla son derece başarılı işler yapan ve tam bir taktik ustası olan Gülpınar’ın Mervan’ın Iğdır Futbol Kulübü’ne transferinin ardından görevi bıraktığı ancak yönetimin kendisini ikna ettiği öğrenildi.

 

BU ACININ TARİFİ YOK

Bu gelişmeyi Gülpınar’a sorduk ve sözlerine deprem felaketiyle başlayan Serhat Gülpınar, Nokta Gazetesi’ne şu açıklamayı yaptı: Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Tarihi bir afetin yaralarını hep birlikte sarmaya çalışıyoruz. Hiçbir şeyden tat alamıyorum. Bu acının herhangi bir tarifi yok. Bir şekilde toparlanmak ve ayağa kalkmak zorundayız. Bu ülke bu acı tablonun da üstesinden gelecektir. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

 

ANKARAGÜCÜ VE IĞDIR’IN BAŞKANLARI ANLAŞTI

Mervan transferiyle ilgili edindiğiniz bilgiler doğru… Şöyle ki, bizim kısıtlı bir kadromuz var. Devre arasında yönetimimize verdiğim raporda gitmesini istemediğim futbolculardan birisi Mervan’dı. Üst liglerden Mervan’ı yoklayan, isteyen kulüpler vardı. Ancak o dik durdu ve takımda kaldı. Futbolcu bizim değil, Ankaragücü’nün futbolcusu. Iğdır’ın başkanıyla Ankaragücü’nün başkanı arasındaki görüşmenin ardından Mervan Iğdır ile anlaştı.

 

KADER BİRLİĞİ YAPTIK

Ben de yönetime “Mervan’ı gönderirseniz bırakırım” dedim ve bırakma kararı aldım. Ardından başkanımızla oturduk konuştuk. Bazı konularda kendisine de hak verdik ve göreve devam ettik. Bir de olayın şu yönü var. Ben ve ekibim futbolcularımızla birlikte sezon başından beri ciddi bir emek verdik, çocuklarla bir kader birliği yaptık. Bizim onları bırakmamız kendi açımızdan da doğru olmazdı açıkçası. Bunun yanında oyuncu grubuna da zarar verebilirdik.

 

YOLU AÇIK OLSUN

Devre arasında bütün futbolcularımızı isteyenler oldu ama çocuklar bırakmadı. Haliyle bizim de bırakmamız doğru olmazdı. Belki bizden sonra buraya çok daha iyi hocalar da gelebilirdi ama takımı tanıması, kendi sistemini adapte etmesi zaman alabilir bu da var olan düzeni bozabilir, futbolcularla kulübü zor durumda bırakabilirdi. Biz ayrılsaydık bir şekilde daha iyi ya da kötü bir takım bize de çıkabilirdi. Ama biz işin biraz daha duygusal tarafında kaldık. Mervan için de bundan sonrası hayırlısı ne ise olsun, yolu açık olsun. İnanıyorum ki Mervan iyi yerlerde futbol hayatını sürdürecek.

Güncelleme: 17 Şubat 2023 12:47
BENZER HABERLER
Başak Yemek
Arslan Teknik
X