Tayfun Aydoğan üzebilir
24 Haziran 2023 09:45

Tayfun Aydoğan üzebilir

Bu sezon Kocaelispor formasıyla kelimenin tam anlamı ile şov yapan,  attığı 11 gol ve yaptığı 8 asist ile şampiyonlukta önemli bir paya sahip olan Tayfun Aydoğan, Romanya yolcusu.

 

KOCAELİSPOR’DA KALMAK İSTİYOR

Bilindiği üzere yeşil siyahlılar ile 2025’e kadar sözleşmesi bulunan Tayfun’un geldiği kulüp olan Adana Demirspor, sözleşmesindeki “Transfer döneminin başlangıcından ilk 5 gün içinde geri davet edilebilir” maddesini devreye sokmuş ve Tayfun’u transfer sürecinin ilk gününde kulübe çağırmıştı. Tayfun Aydoğan konuyu Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak ile görüşeceğini belirtmiş ve başarılı orta saha oyuncusunun Sancak’a, Kocaelispor’da mutlu olduğunu, şehirde karşılık gördüğünü ve yeşil siyahlı kulüpte kalmak istediğini Sancak’a aktardığı belirtilmişti.

 

CLUJ MAÇINDA KADROYA GİREBİLİR

Ancak gelinen noktada Adana Demirspor Kulübü, an itibariyle Tayfun’un Adana Demirspor’dan çıkmasına izin vermedi. Gün içinde Tayfun’a ulaşan Adana Demirspor kulübü kurmaylarının, Tayfun’dan pasaport işlemlerini halletmesini istediği öğrenildi. Böylece Tayfun’un, Adana ekibinin UEFA Avrupa Konferans Ligi İkinci Eleme Turu’nda 27 Temmuz’da Romanya’da karşılaşacağı Cluj maçının kadrosunda yer alması bekleniyor. Bu maçın rövanşı 3 Ağustos’ta Adana’da oynanacak. Öte yandan Tayfun’un Kocaelispor ile ilgili olarak yakın çevresine sitemli olduğunu söylediği gelen haberler arasında. Tayfun, kulübe karşı neden sitemli olduğu merak ediliyor.

Güncelleme: 24 Haziran 2023 09:45
Başak Yemek
Arslan Teknik
X