Turgay Altay: Çok üzgünüm
25 Nisan 2022 04:15

Turgay Altay: Çok üzgünüm

Manisa FK Teknik Direktörü Turgay Altay, Kocaelispor alınan yenilginin ardından çok üzgün olduğunu ifade etti.

 

TAHAMMÜLÜMÜZ YOKTU

Manisa FK Teknik Direktörü Turgay Altay, Play-Off yolunda önemli bir kayıp elde ettiklerini ifade etti ve şu şekilde konuştu: "Play-Off hedefini kovalamamız için 4 maçımızı da kazanmak ve rakiplerimizin puan kaybetmesini bekleyecektik. Geçen haftaki galibiyetten sonra puan farkını 4’e indirmiştik. Bu anlamda Kocaelispor maçı çok değerliydi.

 

SERT BİR DEPLASMANDI

Kesinlikle kaybetmeye tahammülümüz yoktu. Maça da bu inanç ve organizasyonla başladık. Lig öyle bir yere geldi ki her puana, her takımın ihtiyacı var. Özellikle ihtiyacı olanın da kazanmaya başladığı haftalara girdik. Kocaelispor’da bireysel oyuncu kalitesi gerçekten kuvvetli, hoca değişikliğiyle de hava yakalamış ve Kocaeli atmosferiyle sert bir deplasman. Bunun da farkındaydık.

 

BASİT BİR GOL YEDİK

Maça da iyi başladık, golü de bulduk. Sonrasında her şeyin bizim için daha iyiye gideceğini düşünürken orta sahadaki basit top kaybından sonra anlamsız bir gol yedik ve rakibi maça ortak ettik. Yine basit top kaybından sonra duran top ve basit bir gol daha yedik. Kocaelispor’un da ihtiyacı olduğu haftalar ve skoru korumak için oyunu bu tarafa doğru götürdüler.

 

HAKEM İZİN VERDİ

İkinci yarıdan itibaren gerekli riskleri alarak oyunu karşı tarafa yıktık. Pozisyon da bulduk fakat oyunun çok durması ve hakemin buna izin vermesinden dolayı oyunun ritmini bir türlü tutturamadığımız için oyunda üstünlük kuramadık. Sonuçta kaybettik, üzgünüm. Bu maçı kazansaydık play-off açısından değerli bir üç puan olacaktı. Bu andan sonraki hedefimiz de tüm rakiplere karşı aynı ciddiyet ve organizasyonla oynamak ve oyuncu profilimizi gözden geçirerek ligi en iyi sıralamada bitirmek.

 

Spor41 - Ali KÖKSAL

 

Güncelleme: 25 Nisan 2022 04:19
YORUMLAR
  • Toplam 3 yorum
çikilop 06:32 - 26 Nisan 2022

Bence Basit Golü Siz Attınız Hocam, Hadi Maç Esnasında Anlamadın, Tekrar İzlemeni Tavsiye Ederim.

0 Beğenmedim
Emre EFE 18:16 - 25 Nisan 2022

Bursa’yı yenin kendinizi affettirin:)

0 Beğenmedim
Ali ÖZKILIÇ 05:15 - 25 Nisan 2022

Barzo attıgınız gol hiç basit değildi son derece zorlandınıx

0 Beğenmedim
BENZER HABERLER
KOTO
X