Veli Başkurt: Herkes 4 elle sarıldı
11 Şubat 2023 19:47

Veli Başkurt: Herkes 4 elle sarıldı

Kocaelispor Kulübü yöneticilerinden Veli Başkurt, Nokta Gazatesi’ne yaptığı açıklamada depremde yaşanan zorlukları en iyi anlayacak olan şehrin Kocaeli olduğunu belirtti ve “Acıları acımızdır” dedi.

 

700 TAKIM KOCAELİSPOR POLARI, ATKISI, ELDİVENİ VE BERESİ YAPTIRDIK

Kocaelispor Kulübü’nün yardımı ile ilgili de görüş belirten Veli Başkurt şu ifadelere yer verdi: Ülkemiz, insanımız zorlu bir süreçten geçiyor. 1999 depreminde biz de yaşadık. Onları şehir olarak en iyi biz anlarız. Halkımız mağazalardaki tüm eşyaları bitirmişler. Futbolcularımız da bu işe 4 elle sarıldı, kendi aralarında para toplayıp alışverişler yaptılar, burada getirdiklerini bir arada topladık. Sarıyer maçının primlerini de bağışladılar. Mağazamızda kışlık ne varsa onları kolilettik. Yaklaşık 700 takım Kocaelispor poları, atkısı, eldiveni ve beresi yaptırdık.

 

ONLARI EN İYİ BİZ ANLARIZ

Hodri Meydan Taraftarlar Derneğimizin, eski yöneticilerimizin, taraftarımızın ve vatandaşlarımızın katkılarıyla yardımlarımızı takım otobüsü ile gönderdik. Buradaki amaç Kocaelispor’un varlığını orada hissettirmek ve otobüsün içinde depremzedelerimizin konaklama ihtiyacını karşılamaktı. Otobüsümüz yardımlar ulaşana kadar ve oradaki vatandaşlarımız biraz daha rahata erene kadar bölgede kaldı ve şehre depremzedelerimizi alarak sağ salim döndü. Bu acıyı yaşamış bir şehir, kulüp olarak acıları acımızdır. Bu zorlu süreçte devletimiz, milletimiz, bu zorlukların altından da alnının akıyla çıkacaktır.

 

Spor41

Güncelleme: 11 Şubat 2023 19:50
X