Yakup Alkan kendi kaderini belirledi
17 Şubat 2023 12:34

Yakup Alkan kendi kaderini belirledi

Malatya'da kaldığı bina yıkılan, Kocaelispor’un eski golcüsü Yakup Alkan, depremden 1 gün önce Şanlıurfaspor ile anlaştığı için hayatta kaldığını söyledi.

 

EŞİ VE ÇOCUĞUYLA BİRLİKTE

Asrın felaketinde Malatya'da enkaz altında kalarak hayatını kaybeden Yeni Malatyaspor kalecisi Ahmet Eyüp Türkaslan ile aynı binada kalan Kocaelispor’un eski golcüsü Yakup Alkan'ın Yeni Malatyaspor’dan ayrılıp Şanlıurfaspor ile anlaşmasından 1 gün önce gittiği Şanlıurfa'da eşi ve çocuğu ile birlikte hayatta kaldığı ortaya çıktı.

 

RAHMETLİNİN EŞİ DE BİZİMLEYDİ

Depremi Şanlıurfa'da hasarsız atlatan Yakup Alkan, "20 saatle hayatım kurtuldu. Depremden önceki gece Şanlıurfaspor ile anlaşmıştım. Yeni Malatyaspor, Rizespor deplasmanından dönüyordu. Rahmetli Ahmet'in eşi de bizim evdeydi. Eşimle beraber bavulları hazırladı. Yanımıza biraz eşya alıp oradan sabaha karşı 4-5 gibi arabayla depremden önceki gece yola çıktık. Şanlıurfa'da bize otel ayarlamışlardı, sabah 9-10 gibi gidip otelde kaldık" dedi.

 

ANLAŞMASAYDIM ORADA KALACAKTIM

Urfa'ya geldikten sonra ev aramaya başladığını söyleyen Alkan, "Daha evimi tutmamıştım. Bu da hayatımda ilk defa oluyor. 10 senedir futbol oynuyorum, 7 senedir evliyim. Normalde gider bir takımla anlaşır, evi tutar ondan sonra eşimi çocuğumu getirirdim. İlk defa plansız bir şekilde eşimi ve çocuğumu alarak gittim. Ben Şanlıurfa'ya vardım ertesi gün deprem oldu. Neler olup bittiğini öğrenmek için hemen aynı binada kaldığım samimi dostum kaleci Ahmet'i aradım, ulaşamadım, takımdan birkaç arkadaş beni aradı ve 'Abi sizin bina yıkılmış. Sen orada mısın?' dedi. Kimse oradan gittiğimi bilmiyordu. Sözleşmemi feshetmiştim ama takım bulana kadar orada kalmaya devam ediyordum. Eğer Şanlıurfaspor ile anlaşmasaydım yine orada kalacaktım" diye konuştu.

 

SON TELEFON KONUŞMASI

Yakup Alkan, komşusu ve takım arkadaşı enkazda kalarak hayatını kaybeden Ahmet Eyüp Türkaslan ile aralarında geçen son telefon görüşmesini anlattı. Alkan, "Rahmetli Ahmet ile telefonda konuşmuştuk. Oğlum Yusuf, Ahmet'i aradı. Oğlum Yusuf'u çok severdi. 'Ben Yusuf ile vedalaşamayacak mıyım?' diyerek gülümseyip konuşmuştu. Allah mekanını cennet eylesin. Çok iyi çocuktu. Aramızda 3 yaş vardı, bana 'abi' derdi. Yanımızda uzanmaz, ayak ayak üzerine bile atmazdı. O kadar saygılı ve terbiyeli bir çocuktu. Futbol camiasında gördüğüm nadir insanlardandır" ifadelerini kullandı.

 

 

Güncelleme: 17 Şubat 2023 12:35
BENZER HABERLER
Başak Yemek
Arslan Teknik
X