Yalçın Kılınç: Bu işi saygı ve sevgi ile halledeceğiz
16 Temmuz 2022 00:33

Yalçın Kılınç: Bu işi saygı ve sevgi ile halledeceğiz

Kocaelispor’un son olarak Eyüpspor'da oynayan yeni stoperi Yalçın Kılınç ilk röportajını yaptı. Yalçın, saygı ve sevginin olduğu yerde başarının da geleceğini ifade etti.

 

YERİ SÜPER LİG

Kocaelispor'un yerinin Süper Lig olduğunu ifade eden Yalçın şu şekilde konuştu: Büyük bir camiaya geldim… Hedefleri belli. Kulübümüz için geçen sezon iyi geçmedi. Futbolda bunlar yaşanıyor ancak geçen yılı bırakmak ve çok fazla da üzerine konuşmamak lazım. Çünkü bu duygu takım olarak bizi zehirleyebilir. Yeni bir sayfa açıldı. İnşallah bizler de Kocaelispor’a katkı sağlayacağız. Kocaelispor'un yeri 1. Lig de değil, Süper Lig... İnşallah kulübü tekrar oralara çıkartırız ve geçen sene üzülen insanları inşallah mutlu ederiz.

 

TARAFTAR DEVREYE GİRMİŞTİ

Eyüpspor forması ile Kocaelispor’a rakip olmuştum. İlk maçtaki maçta 1-0 öne geçmiştik. Ardından skor 1-1 oldu ve taraftar daha da devreye girdi. Bizler de saha içinde bunu fazlası ile hissettik. Bu nedenle bizim de böylesi takımını çok seven taraftarını mutlu etmek, coşkulu bir şekilde maç izlemelerini sağlamamız lazım.

 

İYİ BİR ORTAM KURULACAK

Taraftarımızdan ricamız geçen sezonu bırakıp yeni sezona odaklanmaları. Ne olursa olsun her zaman her yerde hep beraberiz.  Sonuna kadar bizleri desteklemelerini istiyorum. İnşallah hepsini mutlu edeceğiz. Takımdaki bazı futbolcuları tanıyorum. İyi bir ortam kurulacak gibi görülüyor. Herkes iyi niyetli bir şekilde olaya bakarsa, bir birine saygı duyarsa bu iş olur. Kaos ve mutsuzluk olan yerde kimse başarı beklemesin. Kısacası bu işi sevgi ile halledeceğiz.

 

DOĞRU BİR KARAR VERDİĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM

Geçen sezon Eyüpspor ile 1. Lig’de oynadım. Şu an Kocaelispor’dayım… Benim için belki “Lig düştü” denilebilir. Ancak Kocaelispor’dan bahsediyoruz. Ligi neresi olursa olsun burası çok büyük bir camia ve hangi ligde yer aldıkları hiç önemli değil. Bunun yanında Kocaelispor’un şampiyonluk hedefi fazlası ile var. Daha önce Fırat hocamızla uzun süre çalışma fırsatı da buldum. Bunlar birleşince de doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum.

 

Spor41 - Mert Cengiz

Güncelleme: 16 Temmuz 2022 00:40
BENZER HABERLER
KOTO
X